Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Lepsze narzędzia do wykańczania

Lepsze narzędzia do wykańczania

Grafotronic IQ

Firma Grafotronic, dostawca cyfrowych urządzeń do wykańczania, zaprezentowała nowości, których premiera miała mieć miejsce podczas odwołanych targów Labelexpo Europe 2022. Jedna z nich to IQ – kompletny pakiet do automatyzacji procesów workflow. Drugi produkt to The One – semirotacyjny moduł do wycinania z pojedynczym cylindrem dociskowym, oferujący pracę z prędkością 150 m/min.

Grafotronic IQ jest wyposażony w cztery kamery wysokiej rozdzielczości, liczne funkcje automatyzujące pracę oraz najnowocześniejsze oprogramowanie sterujące, dzięki czemu umożliwia modułowemu finiszerowi Grafotronic DCL autonomiczną zmianę zadań i automatycznie obsługuje wszystkie nastawy urządzenia. „Grafotronic IQ eliminuje konieczność ustawień manualnych, ręcznych nastawów czujników pasowania, tym samym optymalizuje i uniezależnia od pracy operatora ogólny czas narządu, ilość odpadów i jakość produktu. Rozwiązanie to wykorzystuje zestaw kamer, które monitorują wstęgę i automatycznie wprowadzają niezbędne poprawki – wszystko to odbywa się przy najwyższej prędkości pracy. Nawet czujniki są automatycznie ustawiane we właściwej pozycji, bez konieczności ręcznej ingerencji. Grafotronic IQ przejmuje wszystkie manualne ustawienia, narządzając każdy kolejny zespół w mgnieniu oka. Wymiana rolek, druk fleksograficzny, sztancowanie semirotacyjne i cięcie – wszystko to jest wykonywane i kontrolowane z tolerancją poniżej +/- 0,1 mm. Operator musi jedynie wymienić narzędzia w naszych szybkowymiennych rozwiązaniach. Obliczyliśmy, że średnia ilość odpadów wynosi maks. 2 m przy wymianie rolki, więc niemal nic, czas narządu jest najkrótszy z możliwych, a najwyższa jakość etykiet jest osiągana automatycznie” – powiedział Mattias Malmquist, wiceprezes firmy Grafotronic.

Drugą z nowości jest The One – pojedynczy semirotacyjny moduł do wycinania, osiągający prędkość 150 m/min. i umożliwiający realizację nawet najkrótszych serii. Jak podaje producent, konstrukcja z pojedynczym cylindrem jest doskonalsza od systemów z dwoma cylindrami pod względem czasu narządu i ilości odpadów generowanych w trakcie zmiany zlecenia (do narządu The One wystarczy zaledwie 30 cm). „Grafotronic specjalizuje się w wycinaniu. Nasze maszyny osiągają już wydajność do 110 m/min w systemach z pojedynczym cylindrem dociskowym (wynaleźliśmy również Gigafast – superszybki system oparty na konstrukcji z dwoma anvilami). The One to pierwszy system z pojedynczym cylindrem, który będzie działał z prędkością porównywalną z wersjami z podwójnymi cylindrami. I to przy tolerancji wynoszącej zaledwie +/- 0,1 mm” – powiedział Mattias Malmquist.

Grafotronic organizuje cyfrowe dni otwarte (Grafotronic Digital Demo Days), podczas których będzie można poznać możliwości obydwu rozwiązań. Wydarzenie, będące połączeniem prezentacji on-line i na miejscu, w warszawskiej fabryce firmy, odbędzie się w dn. 25–29 kwietnia oraz 4–6 maja br. Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.