Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Lasermax – do obróbki po druku cyfrowym

Lasermax – do obróbki po druku cyfrowym

Firma Lasermax Roll Systems podczas targów Print 13 w Chicago (8–12 września) zaprezentowała nowe rozwiązanie do obróbki po druku Cutter c23, nowoczesną technologię Zero Speed Splicer u40, dynamiczny perforator Tecnau TC 1550 PLUS, nowy, pracujący offline system tnąco-łączący do obróbki po offsetowym druku arkuszowym PageReady OL oraz innowacyjny system monitorujący WebVision.

Podwójnie tnące rozwiązanie Cutter c23 było częścią systemu tnącego i układającego w stosy Stack 2320, który przeznaczony jest do obróbki po druku cyfrowym i może pracować z prędkością 500 stóp na minutę; połączone w linii z modułami odwijającym Unwinder 550 i układającym w stos Stacker s20 stanowią podstawę technologii Smooth-Web (ze wszystkimi silnikami zsynchronizowanymi w całej linii obróbki po druku) oraz stwarzają różne możliwości usuwania białego papieru w kolorowym druku inkjetowym.
Dynamiczny perforator TC 1550 Plus 1 umożliwia zachowanie minimalnego powtarzalnego odstępu między przetłoczeniami poziomymi wynoszącymi od 6” do 3,5” przy prędkości 500 stóp na minutę. Urządzenie osiąga maksymalną prędkość 600 stóp/min.
Na stoisku zaprezentowano również samodzielny moduł WebVision EXspect w dodatkowej konfiguracji hardware’u i software’u. WebVision INspect oferuje alternatywną konfigurację hardware’u, która może być zainstalowana na drukarce bądź na niektórych modułach wykańczających LasermaxRoll; w ofercie występuje również kilka alternatywnych pakietów software’owych, tak że klienci mogą wybrać ten najbardziej odpowiadający ich indywidualnym potrzebom.
System do obróbki po druku PageReady OL wykorzystywany do cyfrowego druku arkuszowego łączy w jeden proces cięcie, docinanie i łączenie od jednego do ośmiu arkuszy o rozmiarze maks. 13”×19” w jeden stos. PageReady OL rozpoznaje kody 2D Datamatrix oraz barkody, co umożliwia automatyzację procesu przygotowywania i rozpoczęcia realizowania kolejnej pracy.
Zero Speed Splicer u40 prezentowany był również na stoisku firmy Ricoh; rozwiązanie to umożliwia zmianę roli bez konieczności zatrzymywania maszyny, co zwiększa produktywność i zmniejsza ilość produkowanego odpadu.
System Stack 2320 połączony był również z Océ ColorStream 3900 oraz przewijarką Rewinder 555. Na stoisku firmy Xerox LasermaxRoll Stack 2020 i Rewinder 555 połączono w linii z nowym cyfrowym systemem Impika iPrint Compact, urządzenia LasermaxRoll Unwinder i Tecnau pracowały na stoisku Bell + Howell.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.