Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Lakiery barierowe dla tlenu dla sektora opakowań

Lakiery barierowe dla tlenu dla sektora opakowań

Firma hubergroup Print Solutions, dostawca farb drukarskich, poszerzyła swoje portfolio w zakresie fleksografii UV. Jak podkreśla producent, asortyment ponownie wprowadzany na rynek pod marką iray oferuje jeszcze lepszą wydajność, a także został uzupełniony o primer, kleje oraz farby drukarskie i lakiery o niskiej migracji do opakowań na żywność.

Produkty iray obejmują szeroki zakres zastosowań i charakteryzują się wysoką odpornością na zarysowania, wysokim stopniem adhezji, niskimi wartościami migracji oraz wysokim stopniem zapigmentowienia. Ponadto są one przeznaczone do aplikacji na maszynach szybkobieżnych. Nowa gama komponentów takich jak farby oraz lakiery została stworzona specjalnie z myślą o segmencie opakowań na artykuły spożywcze. Jak podkreśla hubergroup, dzięki intensywnym badaniom i starannie dobranym surowcom spełniają one wysokie wytyczne w zakresie MGA (low migration and low odour), które od wielu lat są wyznacznikiem bezpieczeństwa wytwarzania opakowań na żywność.

„Zrównoważony rozwój od dawna jest wymogiem drukarni i właścicieli marek. Z pomocą licznych testów laboratoryjnych zapewniliśmy zatem, że nasze farby drukarskie i lakiery mogą być poddane procesowi deinkingu zarówno na folii, jak i papierze. Dodatkowo wydział PMV Uniwersytetu Technicznego w Darmstadt zaświadczył, że produkty mogą być bardzo dobrze odbarwione na papierze przy użyciu metody INGEDE Method 11. W hubergroup podchodzimy do kwestii zrównoważonego rozwoju w sposób holistyczny i chcemy napędzać gospodarkę cyrkulacyjną. Dlatego stale pracujemy nad dalszą poprawą bilansu ekologicznego naszych produktów i cieszymy się na współpracę z klientami i organizacjami, które chcą razem z nami kształtować zrównoważoną przyszłość” – wyjaśnia Alexander Blasek, Global Project Manager UV Flexo w hubergroup i dodaje: „Podczas rewizji naszego portfolio UV flexo skupiliśmy się na pytaniu, jak możemy uprościć pracę drukarzy. Nasza odpowiedź: oferujemy wszystkie produkty niezbędne do druku UV flexo z jednego źródła. Dlatego nasze portfolio z farbami drukarskimi, lakierami, klejami i primerem ustawiliśmy bardzo szeroko i zadbaliśmy o to, aby produkty doskonale ze sobą współgrały. Lokalni pracownicy serwisu hubergroup na całym świecie są do dyspozycji naszych partnerów biznesowych, aby zapewnić sprawne wdrożenie nowego systemu fleksograficznego UV i są zawsze dostępni do wsparcia na miejscu po jego zakończeniu”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.