Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Kompap zainwestował 10 mln zł w maszynę drukującą

Kompap zainwestował 10 mln zł w maszynę drukującą

Grupa Kompap, do której należą m.in. dwie drukarnie dziełowe – BZGraf i OZGraf, zainwestowała ponad 10 mln zł ośmiokolorową maszynę offsetową Komori Lithrone GL-840P w wersji „advanced”. To produkowane w Japonii urządzenie nowoczesnej generacji, drukujące obustronnie 15 tys. ark. B1/godz. w wysokiej jakości, zostanie dostarczone latem do olsztyńskiego zakładu. Nowa maszyna pozwoli zwiększyć o kilkadziesiąt procent wydajność drukarni OZGraf, co przełoży się także na jej konkurencyjność dla klientów.

Zakontraktowane urządzenie zostanie wyposażone w rozbudowane peryferia i wiele nowoczesnych rozwiązań, jak np. laserowy system kontroli jakości druku. „Nasza nowa maszyna drukująca będzie produkowała więcej i szybciej, a przy tym w najwyższej jakości druku, co w przypadku albumów, książek dla dzieci i innych bogato ilustrowanych wydań, w których się specjalizujemy, ma szczególne znaczenie. Dzięki temu chcemy być bardziej konkurencyjni pod różnymi względami dla klientów z Polski i z zagranicy. Jednym z ważnych kryteriów decydujących o naszych przewagach na poziomie europejskim jest czas, i nowa maszyna jeszcze podniesie naszą sprawność w tym zakresie. W przyszłości podobnej klasy nową maszynę offsetową będziemy też chcieli kupić do naszej drukarni w Białymstoku” – zapowiada Waldemar Lipka, prezes zarządu Kompap SA.

Najnowszy zakup Kompapu, choć najwyższy pod względem ceny, nie jest jedyną inwestycją firmy w wyposażenie drukarni – spółka regularnie wymienia maszyny i unowocześnia swoje zakłady drukarskie w Białymstoku, Olsztynie i Laskowicach. Tylko w latach 2020–2021 wydała na ten cel ok. 12 mln zł, a w 2022 r. kolejne 4 mln zł. To jeden z elementów strategii, pozwalającej Kompapowi nieprzerwanie obsługiwać wiodące domy wydawnicze z Polski i zagranicy oraz zdobywać nowe zamówienia.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.