Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Kolejne inwestycje w fabryce mediów do druku wielkoformatowego

Kolejne inwestycje w fabryce mediów do druku wielkoformatowego

Ikonos media – jedyny polski producent materiałów do druku wielkoformatowego – nie zwalnia tempa i nadal inwestuje w maszyny, zwiększając wydajność produkcji. Materiały powstające w Opolu trafiają do odbiorców w kilkudziesięciu krajach w Europie i na świecie. Najnowszą inwestycją zakładu jest przemysłowa przewijarka do mediów, która pracuje od połowy września. Instalacja urządzenia o maks. szerokości 1800 mm, maks. średnicy 1300 mm i maks. obciążeniu 1300 kg zwiększa wydajność fabryki i pozwala na szybszą obsługę zamówień wewnątrz grupy Atrium, ponadto dzięki niej firma może realizować odpłatne usługi przewijania i konfekcji zlecone przez podmioty zewnętrzne.

Maszyna automatycznie pobiera i przewija rolki, co znacznie zwiększa wydajność i pozwala producentowi na przyjęcie większej ilości zleceń o większym wolumenie, tym samy celując w obsługę największych graczy na rynku druku i reklamy w Polsce oraz Europie.

Centrum Badawczo-Rozwojowe i Laboratorium Druku jest pierwszym w kraju i jednym z niewielu w Europie ośrodkiem zdolnym do prowadzenia prac badawczych i wdrożeniowych w pełnym zakresie. Testuje się nowe receptury powleczeń materiałów wielkoformatowych w różnych technologiach druku, np. przy pomocy atramentów żywicznych, ekosolwentowych, LED UV, sublimacyjnych, itd.

Laboratorium Druku zostało wybudowane przy udziale funduszu Unii Europejskiej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.