Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Kodak rozwija technologię płyt bezprocesowych

Kodak rozwija technologię płyt bezprocesowych

Niebawem na rynek trafi nowa generacja płyt bezprocesowych Kodak Sonora X. Będą one mogły być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są standardowe płyty procesowe, włącznie z drukiem UV. Według szacunków firmy Kodak, tę bezprocesową technologię będzie mogło wdrożyć prawie 80% drukarń offsetowych – w tym duże zakłady akcydensowe bazujące na druku arkuszowym, zwojowe drukarnie heat- i coldsetowe, firmy specjalizujące się w produkcji opakowań oraz systematycznie rosnąca grupa drukarń użytkujących maszyny z systemami suszenia UV.

Jak zapewnia ich producent, nakłady realizowane przy zastosowaniu nowych płyt mają być od dwóch do sześciu razy wyższe w porównaniu do poprzedniej generacji - Sonora XP (w zależności m.in. od rozdzielczości obrazu, rodzaju używanych chemikaliów oraz podłoża drukowego). Deklarowana czułość naświetlania płyt Sonora X wynosi 120 mJ/cm2.

Pierwsze płyty bezprocesowe Kodak pojawiły się na rynku w 2005 roku. Przez kolejne lata amerykański koncern pracował nad udoskonaleniem tego rozwiązania, co zaowocowało wprowadzeniem w 2012 roku płyt Sonora XP i Sonora News. Najnowszym osiągnięciem Kodaka w tej dziedzinie są płyty Sonora X oraz Sonora X-N, dostępne od drugiego kwartału trwającego roku. Powołując się na wskaźniki dotyczące wzrostu gospodarczego i proekologiczne preferencje drukarń, firma Kodak spodziewa się popularności konwersji z tradycyjnych płyt CtP na bezprocesowe, oczekując, że do 2019 roku jedną trzecią wolumenu jej dostaw w zakresie płyt CtP będą stanowić właśnie płyty bezprocesowe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.