Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Kodak UltraStream w maszynach firmy Uteco

Kodak UltraStream w maszynach firmy Uteco

Fot. Kodak

Kodak i Uteco Converting S.p.A. poinformowały o podpisaniu umowy, na bazie której stworzona przez pierwszą z wymienionych firm technologia druku cyfrowego UltraStream znajdzie powszechne zastosowanie w maszynach włoskiego producenta. Są one przeznaczone do cyfrowego wytwarzania opakowań.

UltraStream to stworzona przez firmę Kodak technologia druku cyfrowego typu continuous inkjet, umożliwiająca reprodukcję z rozdzielczością 600 × 1800 dpi i prędkością do 150 m/min. Znajdują w niej zastosowanie przyjazne dla środowiska, ekonomiczne w użytkowaniu atramenty wodne, pozwalające na bezpośrednie nanoszenie na podłoża papierowe i plastikowe. Zadebiutowała – jako projekt koncepcyjny – podczas targów drupa 2016, z myślą o komercyjnym jej wdrożeniu (poprzez partnerów OEM) w roku 2019. Umowa z Uteco jest zatem kolejnym, naturalnym krokiem w jej rozwoju.
W czerwcu ub.r. w ofercie tej włoskiej firmy pojawiło się rozwiązanie Sapphire Evo, które – jak podaje producent – spotkało się z dużym zainteresowaniem rynku, zarówno z uwagi na jakość wydruków, jak też proekologiczność w eksploatacji. Dostawca zapewnia, że maszyna ta stanowi ważny element jego portfolio w obszarze druku cyfrowego. Uteco to jeden z pierwszych producentów sprzętu poligraficznego, który zdecydował się na zintegrowanie w swoich maszynach technologii UltraStream. Celem współpracy jest dalsza rozbudowa jego oferty w zakresie wysokowydajnych urządzeń cyfrowych przeznaczonych do produkcji opakowań giętkich. Mają one trafić na rynek w 2020 roku.
„Nasi klienci poszukują proekologicznych, zaawansowanych rozwiązań hybrydowych, bazujących na technologii cyfrowej. Umożliwiają one ekonomicznie uzasadnioną, niskonakładową produkcję z opcją personalizacji. Zintegrowanie tradycyjnych technik fleksograficznej i wklęsłodrukowej z cyfrowym drukiem inkjetowym sprawia, że rozwiązania je uwzględniające pozwalają na optymalizację całego procesu produkcyjnego: kompleksową obróbkę folii, nanoszenie primera, uszlachetnianie i suszenie. Wszystko po to, by zapewnić parametry produkcyjne oczekiwane przez wymagający rynek produkcji opakowaniowej. System druku inkjetowego firmy Kodak to naszym zdaniem technologia pierwszego wyboru w kontekście tego typu zastosowań. Zapewnia ona wysoką jakość, wydajność i atrakcyjny koszt eksploatacji oferowanych przez nas rozwiązań do produkcji opakowań, znajdujących się w rynkowej czołówce” – mówi Aldo Peretti, CEO Uteco Group.
Randy Vandagriff, prezes działu Enterprise Inkjet Systems w firmie Kodak, dodaje: „Cieszymy się, że firma Uteco zdecydowała o kontynuowaniu współpracy z nami i wykorzystaniu rozwiązań tworzonych przez nas z myślą o produkcji opakowań. Wśród zalet maszyn Sapphire Evo znajdzie się m.in. bazujący na technologii UltraStream druk cyfrowy, w tym przypadku dopasowany do wymogów produkcji opakowań giętkich”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.