Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Jeti Tauro 2500 LED w firmie Kseroplast-Plus

Jeti Tauro 2500 LED w firmie Kseroplast-Plus

Od lewej stoją: Przemysław Arabski (Agfa), Andrzej Wentland, Dawid Florek i Wojciech Binczewski (wszyscy Kseroplast-Plus)

W firmie Kseroplast-Plus z podpoznańskiego Zakrzewa rozpoczął niedawno pracę jeden z pierwszych w naszym kraju ploterów hybrydowych Agfa Jeti Tauro 2500 LED. To już szóste rozwiązanie drukujące marki Agfa, dostarczone do tego przedsiębiorstwa na przestrzeni ostatnich ośmiu lat. Obecnie park sprzętowy firmy Kseroplast-Plus w zakresie druku inkjetowego w całości składa się z rozwiązań Agfa, bazujących na energooszczędnej technologii UV LED.

Tak dynamiczny rozwój firmy i zakupy kolejnych maszyn drukujących oraz sprzętu do konfekcjonowania wydruków to efekt podobnej dynamiki rozwoju u jej klientów, zwłaszcza strategicznego odbiorcy, którym jest jedna z sieci handlu detalicznego. „Obsługujemy ją w 100% w Polsce, gdzie firma ta posiada kilkaset sklepów. Zaś od kilku lat, m.in. poprzez oddział w Rumunii, wyposażamy też jej placówki w innych krajach, w jakich jest obecna. W planach jest wspólna ekspansja na nowe rynki, także zachodnioeuropejskie. Rozważamy też otwarcie produkcji w naszym rumuńskim oddziale, by usprawnić logistykę związaną z obsługą zleceń na rynki bałkańskie. To jednak dopiero pieśń przyszłości” – mówi Andrzej Wentland, właściciel firmy.
Jeti Tauro 2500 LED został zainstalowany w nowej, oddanej w tym roku do użytku hali produkcyjnej. Jest wykorzystywany przede wszystkim do zadrukowywania mediów sztywnych, przez co stanowi obecnie podstawę parku maszynowego Kseroplast-Plus w tym obszarze. Ploter umożliwia zadrukowywanie mediów giętkich o szerokości maksymalnej 2,5 m; przy podłożach sztywnych maksymalny format wynosi 4 x 2,54 m, a grubość – 5 cm. Urządzenie drukuje w sześciu kolorach z dodatkową bielą, osiągając prędkość do 275 m2/h. Sterowane jest oprogramowaniem workflow – Asanti 3.0. Konstrukcja urządzenia pozwala na sprawne podawanie i odbieranie brytów oraz zdecydowaną redukcję mediów giętkich przy rozruchu. Tauro to rozwiązanie proste w obsłudze i ekonomiczne, gdyż wyeliminowano tu koszty związane z wymianą lamp UV, które zastąpiono energooszczędnymi promiennikami UV LED. Maszyna jest gotowa do pracy tuż po jej uruchomieniu.
Maszyna pracuje tu od czerwca br., pojawiła się w firmie zaledwie kilka miesięcy po wcześniejszej inwestycji w model Anapurna RTR3200 LED. „W tym drugim rozwiązaniu realizujemy większość prac z udziałem podłoży giętkich – tłumaczy Andrzej Wentland. – Ploter Tauro również je obsługuje, ale jego potencjał wolimy wykorzystać przede wszystkim na obsługę materiałów sztywnych, stanowiących gros naszej produkcji. Trzecia maszyna marki Agfa – ploter Anapurna H2050i LED, umożliwiająca zadrukowywanie zarówno mediów sztywnych jak i giętkich – stanowi obecnie uzupełnienie naszego parku sprzętowego”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.