Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Jeszcze bardziej autonomiczna produkcja w drukarniach

Jeszcze bardziej autonomiczna produkcja w drukarniach

Heidelberger Druckmaschinen zapowiada zmianę przepływu pracy w systemie Prinect przeznaczonym do zarządzania drukarnią – wkrótce będzie on dostępny w chmurze. Jak podkreśla producent, nowy pakiet workflow o nazwie Prinect Direct, wraz z nową aplikacją Smart Product do tworzenia zadań i przygotowania do druku, stanowią kolejny kamień milowy na drodze do w pełni autonomicznej produkcji. Wszystkie nowe funkcje pakietu będą stopniowo udostępniane klientom.

Nowa aplikacja systemu Prinect – Smart Product (druga po Print Shop Analytics, przeznaczonej do monitorowania w czasie rzeczywistym wskaźników KPI) zwiększa wydajność przygotowalni, automatyzując tworzenie zadań na etapie przygotowania do druku, nie ograniczając kreatywności projektowej ani możliwości produkcji poligraficznej. Na przykład zawiera przyjazną dla użytkownika funkcję tworzenia pracy w chmurze z automatyczną kontrolą jakości tworzonych plików PDF. Jej innowacyjność polega na tym, że oprócz plików PDF porównywane są również wszystkie dodatkowe typy danych zadania – określane jako „intencja produktu”. Użytkownicy aplikacji nie muszą posiadać specjalistycznej wiedzy – prosty interfejs użytkownika prowadzi intuicyjnie wszystkich (od kupujących po pracowników drukarni) przez proces tworzenia pracy, aż do etapu PDF i, w razie potrzeby, aż do zatwierdzenia wydruków próbnych. Celem jest zapewnienie bezbłędnej realizacji jasno zdefiniowanego zadania składającego się z gotowego do druku pliku PDF i wymaganych właściwości produktu drukarskiego do automatycznej produkcji (które jest wytwarzane autonomicznie przez impozycję płyt drukarskich aż do maszyny drukującej).

Prinect Direct wykorzystuje dane przechowywane podczas tworzenia pracy, aby samodzielnie decydować o najbardziej opłacalnym procesie produkcyjnym, więc pracownicy drukarni nie muszą podejmować tej decyzji. Istniejące oprogramowanie Prinect Production Manager, które jest kompatybilne z Prinect Direct, nadal obsługuje rzeczywistą produkcję poligraficzną.

Wprowadzenie na rynek Smart Product App zaplanowano na 4. kwartał 2022 r. Będzie ona dostępna dla dużej liczby produktów komercyjnych; przewiduje się, że kolejne wersje obejmą etykiety i opakowania. Kolejne aplikacje Prinect będą wprowadzane stopniowo przez dłuższy czas. Ostatecznym celem jest stworzenie w pełni zdigitalizowanej i zautomatyzowanej drukarni – prawdziwej inteligentnej fabryki. Jak podaje Heidelberg, w przyszłości nowy workflow Prinect Direct położy również kres obecnemu podziałowi na procesy handlowe i produkcyjne, zapewniając odpowiednie funkcje w ramach jednego przepływu pracy. Dzięki temu drukarnie staną się bardziej efektywne kosztowo i w pełni wykorzystają swój potencjał automatyzacji. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do aplikacji Prinect za pośrednictwem portalu klienta H+, który został uruchomiony w ubiegłym roku. Aktualizacje oprogramowania odbywają się drogą bezprzewodową, bez zakłócania pracy drukarni.

Wszyscy dotychczasowi użytkownicy systemu Prinect mogą nadal z niego korzystać, także z Prinect Production Managera. Oba środowiska systemowe są ulepszane, z naciskiem na nowe funkcje w Prinect Direct.

„Prinect Direct to kolejny duży krok do autonomicznej produkcji w drukarniach zgodnie z naszą koncepcją Smart Print Shop. Nowe aplikacje Prinect eliminują większość czynności wykonywanych ręcznie w całym procesie produkcyjnym w drukarni – od tworzenia zadania aż po dostarczenie gotowego produktu drukarskiego” – mówi Christopher Berti, dyrektor ds. rozwiązań programowych w Heidelberg.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.