Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Jesienią zacznie pracę rozbudowywana maszyna do produkcji tektury

Jesienią zacznie pracę rozbudowywana maszyna do produkcji tektury

Metsä Board – europejski producent wysokiej jakości tektury z włókien pierwotnych, należący do Metsä Group, rozpoczął ostatni etap rozbudowy mocy produkcyjnych linii do produkcji tektury litej w fabryce Husum w Szwecji. Po zakończeniu inwestycji maszyna BM1 o długości 213 m będzie największą i najnowocześniejszą maszyną do produkcji tektury w Europie, która dostarczy rocznie 600 tys. ton (czyli więcej o 200 tys. ton) tektury litej premium o niskiej gramaturze przeznaczonej do produkcji opakowań i zastosowań końcowych w gastronomii.

„Najważniejszą korzyścią dla naszych klientów będzie zwiększona dostępność zrównoważonych produktów o niskiej gramaturze, które pomagają zmniejszyć ślad węglowy opakowań. Maszyna BM1 produkuje takie tektury jak MetsäBoard Pro FBB Bright, MetsäBoard Natural FBB, MetsäBoard Pro FSB Cup i MetsäBoard Natural FSB Cup. W składzie tych popularnych produktów nie będzie żadnych zmian, po prostu będzie ich więcej i będą produkowane w jeszcze bardziej powtarzalny, przewidywalny i zrównoważony sposób” – mówi Jonas Adler, kierownik ds. produktów z tektur litych w Husum.

Oczekuje się, że rozbudowana maszyna BM1 zostanie uruchomiona w drugiej połowie 2023 r. i osiągnie pełną wydajność do końca 2025 r., jednak rozbudowa maszyny to tylko część tego imponującego projektu. Kolejne przedsięwzięcia to m.in. instalacja nowej nawijarki i automatyczna obsługa tamborów (ich obsługa i transport będą zautomatyzowane na całym odcinku od maszyny powlekającej do magazynu z tamborami, co zwiększy wydajność i bezpieczeństwo pracy).

W porcie w Husum znajduje się obecnie tymczasowy magazyn do przechowywania gotowych produktów, aby uniknąć zakłóceń w dostawach, gdy maszyna BM1 zostanie zamknięta w związku z pracami nad rozbudową jesienią w 2023 r. Budowany jest również nowy magazyn specjalnie na potrzeby magazynowania tamborów wysyłanych do klientów w USA, gdzie popyt na lekkie tektury Metsä Board rośnie, ponieważ klienci starają się zastąpić plastik w swoich produktach opakowaniowych.

W celu zwiększenia mocy produkcyjnych, pod koniec 2022 r. w celulozowni Husum uruchomiono nowy kocioł sodowy i turbinę, które zaopatrują zakład w parę i dostarczają energię elektryczną z wykorzystaniem biosurowców. Oczekuje się, że łącznie zwiększą one produkcję energii elektrycznej o około 330 gigawatogodzin rocznie. Oznacza to, że samowystarczalność elektryczna zakładu wzrośnie o 30% – do ponad 80%.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.