Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Inspekcja wizyjna w Novacode

Inspekcja wizyjna w Novacode

System inline EyeC ProofRunner zainstalowany na maszynie drukującej w drukarni Novacode

Fot. eyecpolska.pl

Novacode jest firmą posiadającą 15-letnie doświadczenie w produkcji etykiet samoprzylepnych, logistycznych i specjalistycznych. W jej portfolio znajdują się również przywieszki, bilety, taśmy termotransferowe, drukarki etykiet i aplikatory do automatycznego naklejania etykiet w linii produkcyjnej, przeznaczone dla wielu branż. W ostatnim czasie firma zdecydowała się na zakup jednocześnie dwóch systemów inspekcji wizyjnej: EyeC Proofiler 600 DT w dziale graficznym do porównywania odbitki produkcyjnej z plikiem pdf oraz EyeC ProofRunner zainstalowany na maszynie drukującej.

Firma posiada nowoczesny park maszynowy, składający się z maszyn fleksograficznych z możliwością łączenia z wieloma technikami zdobień etykiet (poddruk do 4 kolorów, laminowanie, cold-stamping, tłoczenie), maszyn sztancujących i konfekcjonujących oraz innych urządzeń pomocniczych. „Już od jakiegoś czasu przymierzaliśmy się do zakupu systemu inspekcyjnego. Posiadamy własne laboratorium farbowe i bardzo dobrze rozwinięty dział kontroli jakości, który wyposażyliśmy w profesjonalną i zautomatyzowaną inspekcję. Stanowi to kolejny etap rozwoju naszej firmy. Zdecydowaliśmy się na dwa systemy ze względu na możliwość uniknięcia pomyłek już na etapie przygotowania projektu. W dziale graficznym porównujemy plik produkcyjny przygotowany przez nas z plikiem wyjściowym otrzymanym od klienta. Skaner natomiast, oprócz porównywania etykiet z pdf-em z działu graficznego służy nam też, między innymi, do weryfikowania kodów kreskowych” – mówi Łukasz Trokowski, kierownik produkcji w Novacode.

Łukasz Trokowski opowiedział też o efektach inwestycji: „Dotąd do kontroli jakości druku w naszej firmie (a w zasadzie do jej akceptacji) wyznaczone były osoby pracujące na danej zmianie, które porównywały wydruk ze wzorem lub uzyskiwały bezpośrednią akceptację klienta. Najwięcej czasu zajmowało porównywanie tekstów w różnych językach. Z kolei pracownicy z laboratorium farbowego osobno zatwierdzali kolorystykę. Natomiast podczas druku jakość kontrolował drukarz, ale jak wiadomo, przy większej prędkości maszyny nie był on wstanie wszystkiego zauważyć na całym obszarze zadrukowanej powierzchni. Zdarzało się zatem, że podczas kontroli jakości na etapie konfekcjonowania lub nawet po jego zakończeniu, część etykiet miała wady. Skutkowało to uzyskiwaniem nieodpowiedniej ilości zamówionego nakładu”. System inspekcyjny zainstalowany bezpośrednio na maszynie drukującej wpłynął na optymalizację produkcji – drukarz zyskał narzędzie pozwalające mu szybko stwierdzić, że drukowane etykiety mają dobrą jakość i są zgodne z materiałem zaakceptowanym przez klienta. Jeśli na zadrukowywanym materiale pojawi się jakikolwiek defekt, system informuje o tym operatora zarówno komunikatem wyświetlanym na ekranie, jak i sygnałem dźwiękowym. Inspekcja wizyjna eliminuje takie błędy jak braki lub przesunięte poszczególne elementy graficzne, błędy w tekstach, itp.

Systemy EyeC mogą być wykorzystywane w produkcji każdego materiału, także specjalistycznego, i dla każdego sektora przemysłu, jeśli stosowana jest metoda fleksograficzna.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.