Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Hybrydowa wersja cyfrowej maszyny etykietowej

Hybrydowa wersja cyfrowej maszyny etykietowej

Produkty z etykietami świątecznymi i rolka etykiet z przezroczystym podłożem

Konica Minolta wprowadziła niedawno do oferty nowy moduł fleksograficzny, przeznaczony dla maszyn z serii AccurioLabel, który ma umożliwić realizowanie prac inline z kolorem białym lub innymi barwami dodatkowymi. To opcja znacząco zwiększająca możliwości cyfrowych maszyn etykietowych producenta. Może ona posłużyć np. do produkcji materiałów reklamowych czy marketingowych, uwzględniających np. zimowe i świąteczne akcenty.

Rozwiązanie wprowadzone w maszynach Konica Minolta powstało przy ścisłej współpracy z jej europejskim partnerem technologicznym – duńską firmą Grafisk Maskinfabrik A/S. Jak podkreśla dostawca, nowa stacja druku fleksograficznego może wzbogacić każdą maszynę tonerową z serii AccurioLabel 190 lub AccurioLabel 230. Flexo Printing Unit składa się z odwijaka, systemu prowadzenia wstęgi, modułu drukującego w technice fleksograficznej, systemu suszenia UV, modułu wyprowadzającego zadrukowaną wstęgę oraz dotykowego panelu sterującego. Znajdują w nim zastosowanie standardowe farby fleksograficzne. W połączeniu z dostępnym dotychczas zestawem zadruku do registra, zapewnia on – jak podaje producent – idealnie spasowane kolory dodatkowe w postaci m.in. bieli kryjącej podczas druku inline. To zaś pozwala oferować klientom zupełnie nowe aplikacje np. uwzględniające zadrukowywanie podłoży przezroczystych (bezbarwnych).

Konica Minolta dodaje, że jedną z wielu korzyści wynikających ze stosowania jej rozwiązań etykietowych jest oprogramowanie AccurioPro Label Impose, zapewniające optymalne zużycie mediów i eliminujące tym samym potencjalne straty z tym związane. Sterowane za pośrednictwem centralnej stacji kontrolnej, ma umożliwić operatorowi łatwe i sprawne realizowanie różnych zadań na etapie prepress.

„Drukowanie etykiet – mówi Mateusz Woźniak, dyrektor działu rozwiązań produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska – jest uważane za jeden z najbardziej przyszłościowych segmentów branży poligraficznej, o dużym potencjale wzrostu, co jest szczególnie istotne w obecnej sytuacji. Papierową etykietę trudno zamienić na jej cyfrowy odpowiednik. Mam tu na myśli niezwykle przyspieszony proces digitalizacji, a w konsekwencji zmniejszania się (oby chwilowo) zainteresowania produktami drukowanymi i zamiany na wersję cyfrową wszystkiego, co niesie ze sobą informacje. Z drugiej strony mamy silne trendy takie jak segmentacja, tworzenie różnych wersji tego samego produktu czy personalizacje mnożące wersje etykiet”.

„Wprowadzenie przez nas do oferty nowego, opcjonalnego modułu druku fleksograficznego oznacza zupełnie nowe spojrzenie na technologię hybrydową. Jest ona stymulowana przez zmiany zachodzące na rynku, na którym jesteśmy obecni zaledwie od pięciu lat, a już mamy tu solidną bazę: niemal 500 dostarczonych maszyn etykietowych. Chcemy nadal zwiększać swoje udziały zarówno w segmencie etykietowym, jak też generalnie – w obszarze druku przemysłowego. Naszym zdaniem bowiem rozwój produkcji z udziałem druku cyfrowego jest nie do powstrzymania” – podsumowuje Edoardo Cotichini, Team Manager Industrial Printing w Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.