Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Heidelberg otworzył Centrum Innowacyjności

Heidelberg otworzył Centrum Innowacyjności

Centrum Innowacji Heidelberg (IVC) w zakładzie w Wiesloch-Walldorf

Fot. Heidelberg

Heidelberger Druckmaschinen AG uruchomił najbardziej zaawansowany na świecie ośrodek badawczy przemysłu poligraficznego w swojej centrali w Wiesloch-Walldorf w Badenii-Wirtembergii, który jest wyrazem zwiększenia wysiłków koncernu w przyspieszeniu transformacji cyfrowej w tym sektorze. W Centrum Innowacji (IVC), w które firma Heidelberg zainwestowała około 50 milionów euro, pracę nad cyfrową przyszłością firmy i przemysłu poligraficznego rozpoczęło ponad 1000 pracowników.

„Niemiecki przemysł budowy maszyn jest wysoko oceniany na całym świecie i nadal jesteśmy numerem jeden w tej dziedzinie. Celem naszego nowego »think tanku« jest zapewnienie, że w przyszłości będziemy nadal opierać się na naszej wiodącej pozycji technologicznej – w tym na cyfryzacji przemysłu mediów drukowanych", powiedział Rainer Hundsdörfer, prezes firmy Heidelberg. Druk gazet i czasopism się zmniejsza, ale nie jest to główny obszar działania firmy. Skupia się ona przede wszystkim na druku opakowań i etykiet, i dzięki temu rozwija się i generuje roczne obroty przekraczające 400 miliardów euro. Heidelberg w coraz większym stopniu otwiera również nowe segmenty rynku poza przemysłem poligraficznym, takie jak mobilność elektryczna.

Heidelberg przeznacza ok. 5 proc. zysków ze sprzedaży – której wartość plasuje się obecnie na poziomie ok. 135 mln euro – na działania rozwojowe, skupione wokół rozbudowy portfolio dla druku cyfrowego oraz (w obszarze druku offsetowego) na dalszym rozwoju autonomicznej technologii Push to Stop. Projektanci koncentrują się także nad opracowaniem inteligentnej i w pełni cyfrowej drukarni (Smart Print Shop) oraz nad dalszym rozwojem cyfrowych modeli biznesowych, takich jak Heidelberg Subscription. Ponad 2/3 pracowników posiada stopień naukowy lub doktorat. Łączą oni tradycyjną wiedzę na temat inżynierii mechanicznej z kluczowymi umiejętnościami z zakresu cyfryzacji, obróbki obrazu, elektroniki i oprogramowania, inżynierii materiałowej oraz chemii. Pracują w obszarach technologii druku (włączając w to procesy pre- i postpressu), systemów kontrolnych i układów napędowych, oprogramowania (w tym interfejsów użytkownika) oraz materiałów eksploatacyjnych (z naciskiem na rozwój atramentów dla druku cyfrowego). „Nasi klienci skupiają się na cyfryzacji, w tym na możliwości wytwarzania produktów dopasowanych do odbiorcy w trzech tradycyjnych sektorach branży poligraficznej: komercyjnym, opakowaniowym i etykietowym” – mówi Frank Kropp, szef działu badawczo-rozwojowego w Heidelbergu.

Nowoczesna siedziba Centrum powstała w wyniku przebudowy dawnej hali produkcyjnej. Łączna powierzchnia ICV w zakładzie Wiesloch-Walldorf to około 40 000 m2. W jej skład wchodzi obecnie około 26 000 m2 powierzchni biurowej i około 14 000 m2 przeznaczonych na laboratoria i testy. Powierzchnia biurowa składa się z 13 sekcji, z których każda pomieści 80 pracowników, a na 43 laboratoria przeznaczono powierzchnię około 3700 m2. „Nowe Centrum jest platformą innowacji ukierunkowaną na komunikację i przejrzystość, co czyni je kluczem do zmiany kultury pracy w firmie Heidelberg, a także symbolem tej zmiany”, podsumowuje Stephan Plenz, członek zarządu Heidelberg odpowiedzialny za technologię. Koncepcja budynku ma na celu ułatwienie komunikacji i pracy zespołowej pomiędzy pracownikami. Cały proces rozwoju odbywa się pod jednym dachem – od opracowania pomysłu, zabezpieczenia patentu i stworzenia cyfrowego modelu, aż do zatwierdzenia poszczególnych komponentów i produktu jako całości.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.