Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Heidelberg inwestuje w produkcję drukowaną i organiczną

Heidelberg inwestuje w produkcję drukowaną i organiczną

Koncern Heidelberger Druckmaschinen AG utworzyła specjalną jednostkę biznesową, której działalność będzie skupiać się na rozwoju, produkcji i sprzedaży elektroniki drukowanej i organicznej. W swoim zakładzie w Wiesloch-Walldorf firma uruchomiła również wartą ok. 5 mln euro kompletną linię produkcyjną czujników drukowanych do stosowania w stomatologii.

W pierwszej kolejności mają być drukowane innowacyjne czujniki opracowane w firmie InnovationLab (iL) w Heidelbergu – umożliwią one cyfrową rejestrację rozkładu sił zgryzu obu szczęk, zaś wizualizacja 3D na tablecie oraz archiwizacja danych umożliwiają identyfikację i późniejszą korektę wad zgryzu. Heidelberg przewiduje wykorzystanie w przyszłości najnowszych technik druku w swym technologicznym kampusie do produkcji sensorów nadających się do innych zastosowań cyfrowych – w szczególności w ochronie zdrowia i logistyce, jak również w sektorze handlu detalicznego i motoryzacji.

Podobnie jak eksperci, upatrujący ogromny potencjał handlowy w przemysłowym druku elektroniki organicznej i przewidujący wartość tego rynku w najbliższym dziesięcioleciu na poziomie miliardów euro, także Heidelberg upatruje w tym sektorze nieograniczony wręcz potencjał rozwojowy. Nowa technologia umożliwia produkcję czujników w oparciu o farby przewodzące oraz materiały funkcjonalne; czujniki wraz z węzłami komunikacyjnymi (bezprzewodowe węzły czujników) to nieodzowny element Przemysłu 4.0 oraz Internetu Rzeczy. Wydaje się, że rozwój tych innowacji doprowadzi do rozwoju cyfrowych modeli biznesowych oraz przyczyni się do opracowania nowych, inteligentnych produktów, na które popyt stale rośnie, zwłaszcza w takich branżach jak ochrona zdrowia, logistyka, handel detaliczny, motoryzacja czy elektronika użytkowa, technologie mobilne, automatyka budowlana.

Elektronika drukowana i organiczna (określana również jako zielona elektronika) oferują użytkownikom wiele korzyści. Energooszczędne procesy produkcyjne, oszczędzające zasoby naturalne, oraz seryjna, przemysłowa produkcja, gwarantująca niezmiennie wysoką jakość przy dużych nakładach i relatywnie niskich kosztach, to podstawy zachowania konkurencyjności na międzynarodowych rynkach. Wkraczając na ten nowy rynek, Heidelberg chce zapewnić sobie pozycję lidera technologicznego.

„Rozpoczęcie rozwoju i procesów produkcji elektroniki drukowanej i organicznej na przemysłową skalę stanowi krok milowy tak dla Heidelberga, jak i dla całych Niemiec. Nasze zaangażowanie w produkcję zaawansowanych technologicznie czujników otwiera przed nami potencjał wzrostu w przedziale od dwóch do trzech milionów euro” – wyjaśnia dyrektor generalny Heidelberga, Rainer Hundsdörfer.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.