Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / HP rozwija portfolio rozwiązań

HP rozwija portfolio rozwiązań

W ostatnim czasie firma HP wprowadziła na rynek dwie maszyny przeznaczone na rynek etykiet i opakowań – cyfrową Indigo 6900 z systemem Pack Ready for Labels umożliwiającym druk etykiet o podwyższonej wytrzymałości, srebrną farbą HP Indigo ElectroInk i nowym interfejsem DFE oraz HP PageWide C500 do tektury falistej, której sprzedaż rozpoczęła się od marca. Do oferty HP trafił również system Indigo Pack Ready Lamination dla producentów opakowań giętkich oraz ulepszona maszyna HP Indigo 30000, oferująca teraz dodatkowe możliwości przetwórcom tektury litej.

Firma HP podejmuje tak zdecydowane kroki związane z ekspansją na rynek opakowań po zawarciu rekordowej transakcji w tym segmencie – amerykańska firma ePac, specjalizująca się w drukowaniu opakowań giętkich, zakupiła na początku roku dziesięć kolejnych maszyn HP Indigo 20000 (łącznie posiada ich już 13).

Nowa cyfrowa maszyna HP Indigo 6900 zawiera pakiet funkcji Pack Ready for Labels umożliwiający drukowanie etykiet do produktów spożywczych, gospodarstwa domowego, chemikaliów i farmaceutycznych o podwyższonej wytrzymałości. Maszyna wykorzystuje nową farbę HP Indigo ElectroInk w kolorze srebrnym, która pozwala na uzyskanie metalicznego efektu, zbliżoną do Pantone 877, oraz żółte i niebieskie farby ElectroInk Invisible widoczne w świetle ultrafioletowym. Nowa maszyna HP jest zintegrowana z modułem uszlachetniania Indigo GEM – w pełni cyfrowym, jednoprzebiegowym rozwiązaniem do uszlachetniania etykiet, umożliwiającym m.in. nakładanie folii, hologramów, małych tekstur i laminowanie. Maszyna jest obsługiwana poprzez interfejs DFE HP Production Pro z ulepszonym RIP-em i aplikacją Esko Color Engine do zarządzania barwą.

Maszyny drukujące HP Indigo 20000 do opakowań giętkich mogą od teraz być wyposażane w laminator HP Indigo Pack Ready. Urządzenie to umożliwia laminowanie opakowań giętkich bez użycia klejów. Jego producentem i dostawcą jest firma Karlville.

Modyfikacjom poddano także maszynę HP Indigo 30000. Poprawiono m.in. jej produktywność – producent deklaruje możliwość wydrukowania nawet do miliona arkuszy B2 na miesiąc. Zwiększono także zakres obsługiwanych podłoży i dodano kilka nowych funkcji. Maszyna HP Indigo 30000 może drukować zarówno na zwykłej tekturze, jak i na mediach syntetycznych, przezroczystych i metalizowanych. W ulepszonej wersji dodano możliwość drukowania mikrotekstu i miniaturowych kodów QR oraz funkcje z zakresu kastomizacji i personalizacji wydruków. Maszynę HP Indigo 30000 można połączyć z powlekarką Tresu iCoat 30000, sprzedawaną i serwisowaną przez HP.

Firma HP zapowiedziała również dostosowanie oprogramowania MIS/MES firmy Kiwiplan, specjalizującej się w aplikacjach dla segmentu opakowań sztywnych i tekturowych, pod kątem maszyny PageWide C500. Jest to jednoprzebiegowa maszyna inkjetowa z głowicą termiczną, rekomendowana przez HP jako alternatywa dla rozwiązań offsetowych i fleksograficznych. Maszyna HP PageWide C500 może drukować zarówno na powlekanym, jak i niepowlekanym papierze z użyciem farb wodnych HP CV150 niezawierających chemikaliów reagujących z promieniowaniem ultrafioletowym.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.