Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Gdy sprzęt biurowy pracuje jak smartfon

Gdy sprzęt biurowy pracuje jak smartfon

Interfejs użytkownika Xerox AltaLink C8035

Większość pracowników biurowych wykonuje codzienne, powtarzalne czynności, które spowalniają przepływ pracy. Inżynierowie Xerox zmierzyli się z barierami produktywności, projektując rozwiązania, dzięki którym możliwe staje się używanie urządzeń wielofunkcyjnych i aplikacji. Ich połączenie pozwala zautomatyzować spersonalizowane procesy pracy.

Skanowanie dokumentów do wiadomości e-mail, ich zapisywanie czy wgrywanie do chmurowego repozytorium jak Dropbox zajmuje czas. Co by się stało, gdyby osobista aplikacja zawodowa systematyzowała te procesy, wykonując pracę osobistego asystenta i zmniejszając tym samym liczbę wykonywanych zadań do minimum?

„Stworzyliśmy całą serię nowych funkcjonalności, można je nazwać swojego rodzaju skrzynką z narzędziami, które pozwalają użytkownikom dopasowywać drukarki i urządzenia wielofunkcyjne do pracy tak, jak robią to ludzie w przypadku urządzeń mobilnych, kiedy chcą je maksymalnie spersonalizować” – mówi Keith Watson, członek Experience Design Group, Xerox. – „Interface urządzeń wyposażonych w technologię ConnectKey to jednocześnie interfejs znanego wszystkim systemu iOS lub Android. To jednak więcej niż kwestia graficznego rozwiązania. Chodzi przede wszystkim o spełnienie konkretnych oczekiwań i potrzeb naszych klientów”.

Gesty ręką sprawią, że użytkownicy przetłumaczą dokument, zeskanują go bezpośrednio do folderu klienta w chmurze albo wypełnią potrzebne formularze – w zależności o tego, czym się aktualnie zajmują. Zaktualizowane interfejsy znajdują się we wszystkich 29 modelach drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych wprowadzonych na rynek amerykański pod koniec marca. W innych częściach świata pojawią się w drugim kwartale br.

„Te premiery wprowadzą znaczącą zmianę w kwestii wykonywania codziennych obowiązków” – komentuje Steve Hoover, Xerox Chief Technology Officer. – „W miarę rozwoju Internetu rzeczy, fizyczne i cyfrowe światy zbliżają się do siebie. Innowacje Xerox pomagają pracownikom biurowym przyspieszyć swoją pracę poprzez zintegrowanie aplikacji i utworzenie ich »otwartego ekosystemu«, który pozwala, po prostu, pracować lepiej i szybciej”.

Pracując nad platformą ConnectKey, oprócz testów przeprowadzanych m.in. w grupach fokusowych, eksperci Xerox zdecydowali się sięgnąć do wiedzy etnograficznej. Metodologia badająca głęboko zakorzenione wzorce behawioralne społeczności została wykorzystana przez Xerox po raz pierwszy w latach 80. XX wieku. Możliwość ujęcia danych jakościowych pokazuje zachowania pracowników w miejscach wykonywania obowiązków i dotyczy wykorzystywanych narzędzi, interakcji i reakcji poza miejscem pracy.

„Każdego dnia używamy smartfonów i tabletów, wykorzystując znany nam dobrze interfejs. Robimy to tak często, że takie zachowanie stało się dla nas zupełnie naturalne. Jednak za interfejsem stoi skomplikowane oprogramowanie, które pomaga nam wykonywać codzienne obowiązki – zdobywać wskazówki dojazdowe czy porównywać ceny biletów lotniczych – komentuje Michael Kirby, Manager AltaLink Controller Development Group. – „ConnectKey to rezultat podejścia Xerox do zmiany interfejsu znanego z urządzeń biurowych”.

Portfolio ConnectKey zawiera teraz serie Xerox VersaLink i AltaLink. Linia VersaLink – 19 drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych – zostały zaprojektowane z myślą o małych grupach roboczych i takich, które nie pracują na wspólnej przestrzeni. Seria AltaLink składa się z 10 urządzeń wielofunkcyjnych, które stworzono do pracy w większych zespołach. Wszystkie 29 produktów posiada podobny interfejs.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.