Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Gama przetwarzalnych papierów barierowych

Gama przetwarzalnych papierów barierowych

Mondi, dostawca rozwiązań opakowaniowych i papierowych, zaprezentował nową gamę funkcjonalnych papierów barierowych o nazwie AegisPaper, które nadają się do recyklingu. Rozwiązanie to pozwala minimalizować użycie tworzyw sztucznych w opakowaniach i może być stosowane w przemyśle spożywczym.

Jak podaje producent, materiały należące do nowo opracowanej serii powstają z surowców odnawialnych, jednak oferują wszystkie niezbędne własności mechaniczne, takie jak odporność na przebicie, elastyczność, drukowność oraz ochronę barierową. Zastosowane technologie powlekania tworzą specjalną barierę przeciw przenikaniu tłuszczów i pary wodnej oraz gwarantują szczelność zgrzewu. Papiery AegisPapers są przeznaczone do produkcji różnych typów opakowań na żywność suchą i mrożoną, karmę dla zwierząt, słodycze, opakowania zbiorcze, zabawki, e-commerce, czy opakowania na kwiaty. Mogą zatem zastąpić powszechnie stosowane opakowania z tworzyw sztucznych. Firma już podjęła współpracę z europejskim producentem makaronów – pierwsze produkty zapakowane w nowy materiał Mondi pojawią się na rynku już w 1. połowie 2021 r., i pozwolą zredukować tworzywa sztuczne o 90% (co oznacza eliminację ok. 7,5 ton plastikowych folii).

W skład nowej serii papierów Mondi wchodzą trzy rodzaje materiałów, z czego każda ma inne zastosowanie: AegisPaper select zapewnia szeroką gamę własności barierowych dopasowanych do potrzeb odbiorców; AegisPaper 95/5 food ma certyfikat pełnej recyklowalności oraz własności mechaniczne niezbędne do pakowania żywności; AegisPaper reduce to najcieńszy papier z barierą funkcjonalną, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie ilości materiału opakowaniowego.

„Zrównoważony rozwój znajduje się w centrum naszych działań, jest również bardzo ważny dla naszych klientów. Intensywnie pracujemy nad poszerzaniem naszej wiedzy i jesteśmy dumni, że udaje nam się przełożyć ją na produkcję, by w ten sposób urzeczywistnić ideę stosowania papieru wszędzie tam, gdzie to możliwe, a plastiku tylko tam, gdzie jest to niezbędne. Premiera serii AegisPaper to przełom w dążeniu do nowej generacji opakowań przyjaznych środowisku” – powiedział Peter Orisich, dyrektor generalny ds. opakowań giętkich i materiałów technicznych w Mondi.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.