Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Funkcjonalny papier barierowy dla e-commerce

Funkcjonalny papier barierowy dla e-commerce

Firma Mondi nawiązała współpracę z niemieckim dostawcą maszyn – beck packautomaten, aby stworzyć funkcjonalne rozwiązanie papierowe, które ma zrewolucjonizować proces pakowania w intensywnie rozwijającym się sektorze handlu elektronicznego poprzez zastąpienie opakowań plastikowych i stworzenie odpowiedniej wielkości opakowań dla szerokiej gamy produktów.

Mondi FunctionalBarrier Paper składa się w 95% z papieru i charakteryzuje się podwyższonymi właściwościami barierowymi, zapewniając wysoką ochronę produktów przed parą wodną i wilgocią. Cecha ta jest niezbędna w przypadku wielu wysyłanych produktów, m.in. urządzeń elektronicznych. Papier jest bardziej wytrzymały, dzięki czemu może przenosić cięższe przedmioty bez uszkodzeń. Jest pozyskiwany w sposób odpowiedzialny, wykonany z materiałów odnawialnych i nadaje się do recyklingu w istniejących strumieniach recyklingowych w całej Europie.

Automatyczna maszyna pakująca firmy Beck zapewnia, że produkty o różnych rozmiarach są pakowane zgodnie z ich wymaganiami. Maszyna mierzy zapakowane towary i oblicza zapotrzebowanie na papier, ograniczając nadmierne zużycie materiału, a tym samym minimalizując ilość odpadów i koszty. Stabilne zgrzewanie papieru Mondi na wszystkich czterech stronach opakowania zapewnia, że spełnia ono wymogi logistyczne i chroni towary w transporcie (zostało to udowodnione podczas testów w certyfikowanym laboratorium ISTA w zakładzie Mondi w Bupak).

„Codziennie na całym świecie transportowane są wszelkiego rodzaju towary. Potrzeba tworzenia opakowań dostosowanych do potrzeb klienta, które ograniczają ilość odpadów, chronią szeroką gamę produktów i realizują cele zrównoważonego rozwoju, jest ogromna. Nasz papier FunctionalBarrier umożliwia sprzedawcom internetowym dalsze ograniczanie zużycia niepotrzebnych tworzyw sztucznych, zgodnie z naszym podejściem polegającym na stosowaniu papieru tam, gdzie jest to możliwe, a tworzyw sztucznych tam, gdzie są one przydatne” - mówi Thomas Lunz, Industry Group Manager Functional Paper w Mondi Functional Paper & Films.

Alexander Deharde, dyrektor handlowy beck packautomaten, dodaje: „Papier FunctionalBarrier firmy Mondi charakteryzuje się doskonałą przerabialnością na naszych zautomatyzowanych liniach pakujących i jest zrównoważonym rozwiązaniem, które zastępuje opakowania z tworzyw sztucznych w przypadku przesyłek internetowych. W ramach pierwszej współpracy z europejskim detalicznym sprzedawcą mody znacznie zmniejszyliśmy zużycie tworzyw sztucznych, a docelowo będziemy w stanie zaoszczędzić ponad 45 ton plastiku rocznie”.

  • Obecnie 4 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 4/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.