Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Fujifilm wprowadza na rynek Jet Press 750S

Fujifilm wprowadza na rynek Jet Press 750S

Firma Fujifilm poinformowała o wprowadzeniu na rynek Jet Press 750S – trzeciej generacji arkuszowej maszyny inkjetowej w formacie B2, będącej – jak zapewnia producent – najszybszym rozwiązaniem na rynku w swojej klasie. Uwzględnia ona szereg udoskonalonych i wzbogaconych funkcji oraz parametrów, znanych z modelu Jet Press 720S.

Jet Press 750S stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na produkcję niskonakładową. Grupy docelowej tego urządzenia nie stanowi jednak rynek prac „na żądanie”, zdominowany przez rozwiązania tonerowe, a rynek zleceń o nakładzie do 5 tys. egzemplarzy, gdzie jest rozwiązaniem alternatywnym wobec małoformatowych maszyn offsetowych. Jet Press 750S zbudowana jest na korpusie przypominającym maszynę offsetową. Ma dwie nowe funkcje, mające jeszcze bardziej podwyższyć wskaźnik całkowitego wykorzystania maszyny w produkcji (u poprzedniczki w wielu przypadkach przekraczał on 90%). Pierwsza to Overflow Cleaning – proces automatycznego samoczyszczenia głowic, uruchamiany w czasie, gdy maszyna ma przerwę pomiędzy kolejnymi zleceniami, bądź też gdy zespół głowic znajduje się w ruchu. Druga to system AHR (Active Head Retraction), który unosi zespół drukujący, gdy wykryty zostanie zdeformowany papier (<3 mm). To z kolei minimalizuje ryzyko zacięcia spowodowanego wadą produkcyjną podłoża.

Nowy model pracuje z większą o 33% prędkością: osiąga 3,6 tys. stron w formacie 750 x 585 mm na godzinę dzięki nowej generacji głowic inkjetowych Samba. Parametr zwiększonej wydajności nanoszenia kropel atramentu w przeliczeniu na sekundę został zwiększony z 25 kHz do 33 kHz, co jednocześnie zapobiega skutkom ewentualnych wstrząsów. Nowe głowice redukują też zmienność w rozmieszczeniu kropel atramentu. Drugim rozwiązaniem technologicznym, w bezpośredni sposób wpływającym na wydajność i prędkość Jet Press 750S, jest nowy, próżniowy system suszenia, wymagający o 23% mniej energii w porównaniu z poprzednim modelem. Zadrukowany arkusz jest tu przenoszony przez pas transferowy ogrzewany za pomocą wałków, co sprawia, że arkusz przemieszcza się przez sekcję suszenia z odpowiednią stabilnością. Sam proces suszenia jest realizowany przez rozgrzany pas i gorące powietrze aplikowane z góry. System ten umożliwia pracę z wyższą prędkością i zapewnia lepszą kontrolę i dostosowywanie docelowej temperatury, a tym samym pozwala na rozszerzenie spektrum podłoży do druku.

Urządzenie bazuje na sprawdzonej technologii Rapid Coagulation Primer, umożliwiającej wykorzystywanie zarówno powlekanych, jak i niepowlekanych podłoży offsetowych. Jet Press 750S odznacza się wysokim poziomem pasowania przy każdym arkuszu, oferuje też MaxGamut, czyli rozszerzony gamut kolorystyczny. W zależności od stosowanego medium, umożliwia on odwzorowanie do 90% kolorów z biblioteki Pantone, co przekłada się na 1872 barw drukowanych z parametrem Delta E wynoszącym 3 lub niższym. Producent wprowadził dodatkowo w narzędziu XMF ColorPath nowy moduł: XMF ColorPath Brand Color Optimizer, który pozwala na stworzenie profili dla całej biblioteki Pantone, z uwzględnieniem dowolnego podłoża drukowego oraz umożliwia przewidzenie stopnia dokładności zreprodukowania koloru Pantone jeszcze przed procesem drukowania.

Oprócz znanego z modelu Jet Press 720S systemu skanowania inline ILS, nowa maszyna dysponuje również nowym, opcjonalnym systemem – ImageConfidence. Zastosowano w nim bazujący na sztucznej inteligencji algorytm, szacujący w trybie „on the fly” pełny obszar zadruku arkusza w formacie B2, co ma zapewnić, że każdy arkusz będzie zgodny z wcześniej zaakceptowanym obrazem.

Nowy model Jet Press powstał z myślą o niskonakładowej produkcji opakowań, uwzględniających zmienne dane czy różnorodne wersje. Urządzenie może bowiem zostać zmodyfikowane z myślą o obsłudze wysokogramaturowych kartonów (także pudełkowych) o grubości do 0,6 mm. Jak zapewnia producent, zadrukowane w nowej maszynie arkusze zostały poddane różnorodnym formom dalszej obróbki, potwierdzającym ich kompatybilność z szeroką gamą analogowych i cyfrowych procesów lakierowania, foliowania, laminowania i cięcia. Maszyna jest ponadto wyposażona w tzw. automatyczny most, umożliwiający jej połączenie w trybie online z urządzeniami lakierującymi. Dodatkowo Fujifilm wprowadza na rynek bezpieczny dla żywności atrament, co czyni Jet Press 750S pierwszym na rynku cyfrowym urządzeniem w formacie B2, mogącym znaleźć zastosowanie przy produkcji pierwotnych opakowań spożywczych. Nowy, niskomigracyjny atrament wodny spełnia też szereg rygorystycznych przepisów i standardów. Jego receptura została stworzona z myślą o lakierowaniu w trybach inline bądź near-line. Nowy model ma także udoskonalony system zdalnego sterowania – przy użyciu urządzenia przenośnego użytkownik może np. planować nowe zlecenia, włączać lub wyłączać określone funkcje maszyny.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.