Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Francuzi zwiększają wydajność dzięki nowej wycinarce

Francuzi zwiększają wydajność dzięki nowej wycinarce

Producent opakowań z tektury falistej – Cartonnages Vaillant – jest jednym z pierwszych na świecie użytkowników nowej wycinarki płaskiej BOBST ExpertCut 2.1 Autoplaten z technologią TooLink. To już kolejne rozwiązanie z portfolio szwajcarskiej marki w zakładzie w Lambres (północna Francja), dzięki któremu firma poszerza możliwości produkcyjne o gamę pudełek dla branży e-commerce i produktów szybko zbywalnych.

Firma Cartonnages Vaillant, założona w 1957 r. przez Fernanda Vaillanta, od 2014 r. jest częścią Bulteau Développement Group (dzięki czemu ma wsparcie korporacji, a jednocześnie zachowała elastyczność niezależnego przedsiębiorstwa). Jak mówi Bruno Delannoy, dyrektor firmy, jej działalność dotyczy wszystkich rodzajów opakowań. „Aby utrzymać najwyższą pozycję w regionie, kontynuujemy inwestycje w najlepsze dostępne maszyny, dzięki którym możemy oferować klientom wysokiej jakości produkty z tektury falistej i krótkie terminy dostaw. Jestem przekonany, że dzięki wysokiej produktywności nowej maszyny łatwiej zrealizujemy nasze cele” – podkreśla Delannoy.

Inwestycja doposażyła park maszynowy producenta, składający się z ponad 40 różnych urządzeń, w tym kilku składarko-sklejarek i wycinarek płaskich marki BOBST. Nowa wycinarka ExpertCut 2.1 została zakupiona z myślą o rozszerzeniu możliwości produkcyjnych firmy o większy format 2,1 m oraz dostosowaniu mocy produkcyjnych do wydajności pracujących w zakładzie maszyn drukujących.

Wprowadzona na rynek w 2022 r. wycinarka płaska ExpertCut 2.1 (wraz z mniejszym modelem 1.7) uzupełnia portfolio BOBST w segmencie wycinarek średniej klasy dla przemysłu tektury falistej. Maszyny te zostały wyposażone w wiele nowych rozwiązań konstrukcyjnych i automatycznych, opracowanych w celu zagwarantowania maksymalnego czasu nieprzerwanej pracy, idealnego podawania arkuszy i precyzyjnego wycinania. Sekcja tygla została całkowicie przeprojektowana, aby zredukować czas przygotowania i nastawu, jak również siłę wycinania potrzebną do produkcji idealnych użytków, co skutkuje znacznie większą wydajnością i dłuższą żywotnością narzędzi. Także transport arkuszy został zoptymalizowany – dzięki zastosowaniu podwójnej krzywki przesuwu listwy chwytakowej, co sprawia, że przyspieszanie i spowalnianie arkuszy jest niezwykle spójne i płynne.

Dzięki czasowi przezbrojenia krótszemu niż osiem minut ExpertCut daje firmie Vaillant elastyczność w realizacji zarówno długich, jak i krótkich serii produkcyjnych dla tektury falistej o maks. wymiarach 2100 × 1300 mm i grubości 0,75–9 mm. Należy podkreślić również prędkość produkcji oferowaną przez maszynę – w ciągu godziny pozwala przetworzyć do 5,5 tys. arkuszy (co odpowiada 20 mln m2 rocznie).

Od lewej: Christophe Normand i Bruno Dellanoy (obaj Cartonnage Vaillant) oraz Sophie Baratay (BOBST)

Dla firmy Vaillant priorytetem jest bezpieczeństwo operatora. „BOBST precyzyjnie zaprojektował ExpertCut pod kątem bezpieczeństwa, aby chronić personel obsługujący maszynę, a jednocześnie zapewnić optymalne tempo produkcji, co pozwala nam utrzymać konkurencyjność. To dla nas istotne zalety, ponieważ chcemy przyciągać nowe talenty i podnosić umiejętności pracowników” – wyjaśnia dyrektor Delannoy. Christophe Normand, jego zastępca, dodaje: „Widać, że wiele wysiłku włożono również w nowy design wycinarki; estetyka i ergonomia są znacznie lepsze niż w przypadku podobnych maszyn z początku lat 2000., co nasi operatorzy zauważyli od razu, i czym cieszą się każdego dnia”.

Zainstalowana we francuskim zakładzie wycinarka płaska ExpertCut 2.1 została wyposażona w Loader AF (urządzenie zapewniające ciągłe podawanie do maszyny strumienia arkuszy) oraz separator użytków Breaker 2 Flat Track, który działa w połączeniu z modułem Palletize. Dzięki temu urządzenie tworzy w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną.

Firma Vaillant zdecydowała się również na zastosowanie technologii TooLink – cyfrowe rozwiązanie, łączące narzędzia, maszyny i procesy w jeden płynny przepływ pracy. Każde narzędzie tnące jest wyposażone w zabezpieczony chip danych, który jest wykorzystywany do jego identyfikacji i do automatycznego przekazywania wszystkich parametrów ustawień do wycinarki, co pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu przy powtarzalnych zleceniach. „Dzięki temu dołączyliśmy do Industry 4.0. Oprócz oszczędności czasu na szukanie narzędzi w magazynie, TooLink znacznie ułatwia nastawę i regulacje w obrębie maszyny, ponieważ zautomatyzowane zarządzanie recepturami zadań zapamiętuje ustawienia poprzedniego zamówienia. Ponadto pomaga nam mierzyć czas produkcji, czas nieprzerwanego działania i liczbę wyprodukowanych arkuszy, co oznacza, że będziemy mogli znacznie lepiej zarządzać naszymi codziennymi operacjami na poziomie ERP” – podsumowuje Christophe Normand.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.