Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Etykiety pomagające eliminować błędy ludzkie

Etykiety pomagające eliminować błędy ludzkie

Fot. Mark Andy

Drukarnia Repacorp, działająca na rynku północnoamerykańskim, od ponad 15 lat oferuje produkty z zastosowaniem technologii RFID, dzięki czemu jej klienci otrzymują różnorodne, innowacyjne rozwiązania etykietowe oraz inne produkty zawierające tagi RFID. Od początku obecności na tym rynku Repacorp stosuje technologię RFID w zaawansowanych, wąskowstęgowych maszynach Mark Andy.

„Każdy klient, któremu zależy na wyeliminowaniu błędu ludzkiego w swojej działalności, ma dobry powód, by wdrożyć stale zyskującą na popularności technologię RFID – mówi Rochelle L. Heinl, wiceprezes Repacorp. – Zainteresowanie tym rozwiązaniem zwiększyło się szczególnie w ciągu ostatniego roku. W mojej opinii dzieje się tak, ponieważ budzi ono coraz większe zaufanie wśród konsumentów. Jest coraz bardziej znane, a klienci odkrywają i doceniają jego ogromne możliwości. Jeden z naszych klientów stosuje ją w swoim magazynie, by utrzymać spójność zapasów i usprawnić proces ich liczenia. Dzięki temu zredukował liczbę zatrudnionych tu osób z 6 do 2, jednocześnie zwiększając dokładność w monitorowaniu stanów magazynowych do ponad 98% (z 81%)”. Obecnie duże sieci sprzedaży detalicznej coraz śmielej wdrażają tę technologię, co Repacorp postrzega jako ważny obszar dla dalszych wzrostów drukarni, dostarczającej etykiety RFID m.in. dla firm z tego segmentu rynkowego. Rozwiązania uwzględniające RFID z powodzeniem stosują również firmy z innych branż: motoryzacyjnej, opieki zdrowotnej, magazynowania i innych.

Automatyzacja działań, szerokie portfolio produktowe

Jak podkreśla Rochelle L. Heinl, użytkownicy technologii RFID doceniają przede wszystkim fakt, że eliminuje ona błędy ludzkie: „Dokładność, spójność i stabilność dowolnego rozwiązania etykietowego może zostać dzięki technologii RFID znacząco zwiększona. Podam przykład z handlu detalicznego. Klient wchodzi do sklepu, by nabyć konkretną odzież. Kiedy nie znajduje wybranego produktu w danej lokalizacji, zniechęcony może poszukać go w innym sklepie. Ale jeśli sprzedawca pomoże mu w lokalizacji ubrania na półce czy w innym miejscu w sklepie przy pomocy aplikacji wykorzystującej RFID, istnieje duże prawdopodobieństwo, że odnaleziony towar zostanie zakupiony”.

Repacorp stosuje technologię RFID również we własnym magazynie, dzięki czemu – jak zapewnia Rochelle L. Heinl – proces śledzenia dowolnego asortymentu staje się znacznie sprawniejszy: „Dzięki RFID szybko może tu być zlokalizowana każda partia wydrukowanych etykiet” – mówi wiceprezes drukarni.

Obecnie Repacorp posiada bardzo szeroką ofertę produktową. Drukowane są tu etykiety (od czystych do klasy premium) w technice fleksograficznej, a także cyfrowej. Firma produkuje też tuleje typu shrink sleeves oraz opakowania giętkie. „Dysponujemy parkiem sprzętowym, który pozwala nam realizować większość dostępnych na rynku rodzajów zadrukowanych/kodowanych etykiet – mówi Rochelle L. Heinl. – Innowacyjne maszyny pozwalają nam korzystać z baz danych (lub serii numerów) dostarczanych przez klientów i wydajnie je przetworzyć wraz z rosnącym zapotrzebowaniem ze strony klienta. Obserwujemy rosnące zainteresowanie wstępnie numerowanymi etykietami, a wyposażenie naszej drukarni predestynuje nas do bycia odpowiednim partnerem przy tego typu projektach”.

Wieloletnie partnerstwo z Mark Andy

„Współpracujemy z firmą Mark Andy od początku naszej działalności rynkowej. Maszyny tego producenta, z wbudowanymi modułami RFID, są skonfigurowane pod nasze potrzeby, a firma Mark Andy zapewniła nam najwyższy poziom partnerstwa przy wdrożeniu każdej z dostarczanych linii produkcyjnych – podkreśla Rochelle L. Heinl – We wszystkich rodzajach realizowanego przez nas asortymentu – od tulei shrink sleeve aż do produktów RFID, Mark Andy zapewnia nam bardzo duże wsparcie. Zespół jej specjalistów sprawnie współpracuje z dostawcami innych elementów tworzących poszczególne linie produkcyjne, dzięki czemu posiadamy maszyny o ogromnym potencjale. Obecnie, dzięki tej partnerskiej współpracy, jesteśmy jednym z czołowych dostawców rozwiązań etykietowych z udziałem RFID na rynku”.

Drukarnia Repacorp uruchomiła produkcję etykiet i tagów RFID na przełomie 2005 i 2006 r. W kolejnych latach pojawiały się tu sukcesywnie cztery maszyny Mark Andy. „Obecnie nasz park sprzętowy pozwala na obustronne zadrukowywanie (nawet w ośmiu kolorach) wstęgi o szerokości z zakresu 10–20 cali, a następnie jej wszechstronne przetwarzanie w trybie inline: insertowanie, sztancowanie i inspekcję. Mamy możliwość drukowania i kodowania kilku użytków w szerokości, z bardzo wysoką prędkością i z wychwytywaniem i eliminowaniem zduplikowanych etykiet. Tak zdywersyfikowana platforma sprzętowa pozwala nam realizować różne projekty, uwzględniające technologię RFID – od prostych po najbardziej skomplikowane. Jej powszechne wdrożenie wreszcie staje się faktem. Z pozyskaniem pracowników jest coraz trudniej, a w zakładach pracy coraz częściej trudno o odpowiednią ich motywację. We współczesnym świecie wiele firm poszukuje nowych sposobów na automatyzację swoich działań, a technologia RFID to znakomity sposób na zrealizowanie tych planów” – podsumowuje Rochelle L. Heinl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.