Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Ekologiczne opakowania chroniące świeże produkty

Ekologiczne opakowania chroniące świeże produkty

Firma Mondi zaprojektowała gamę jednomateriałowych opakowań do ochrony i transportu świeżych owoców i warzyw wprost na półkę sklepową i do domu. Seria Grow & Go, wykonana z papieru zdatnego do recyklingu, chroni produkty przed uszkodzeniem, umożliwia stackowanie, i zawiera wiele dostępnych opcji w różnorodnych rozmiarach: od przyjaznych dla konsumenta tacek i opakowań do ekspozycji na półkach sklepowych i przenoszenia, po skrzynie do transportu luzem i do wysyłek paletowych.

Jan Blankiewicz, Product Innovation Manager w Mondi Corrugated Solutions, wyjaśnia: „Obserwujemy znaczny wzrost popytu na opakowania na małe porcje, które oferują wiele korzyści dla konsumenta końcowego, np. umożliwiają wzięcie produktu bezpośrednio z półki w opakowaniu, bez konieczności dotykania świeżych produktów. Sprawiają również, że zakupy delikatnych produktów są wygodniejsze”. Jedno z rozwiązań wchodzących w skład serii Grow & Go – taca Coral Tray – została już doceniona i nagrodzona wyróżnieniem World Star.

Nowa seria opakowań Mondi oferuje istotne korzyści logistyczne jeszcze w momencie dostawy, dzięki oszczędności miejsca, jaką zapewnia transport opakowań złożonych na płasko na paletach. Po złożeniu i napełnieniu wszystkie warianty opakowań doskonale nadają się do układania w stosy i są wystarczająco wytrzymałe, aby zapobiec uszkodzeniom i marnotrawstwu. Po dotarciu do miejsca przeznaczenia można je łatwo sprasować lub złożyć w celu wyrzucenia do pojemnika na surowce wtórne. Recykling papieru w Europie to historia sukcesu – 83% opakowań z papieru i tektury jest odzyskiwanych z recyklingu. Cała oferta Grow & Go jest zgodna z normami dotyczącymi kontaktu z żywnością i w całości wykonana z papieru. Niedawno przeprowadzone badanie oceny cyklu życia wykazało, że nadające się do recyklingu pudełka z tektury falistej mają mniejszy wpływ na środowisko niż plastikowe skrzynki wielokrotnego użytku w 10 z 15 kategorii wpływu na cykl życia, w tym na zmiany klimatyczne i wykorzystanie zasobów.

„Najnowsze trendy, a także przepisy prawne spowodowały odejście od plastikowych opakowań na świeże produkty. Dla klientów bardziej atrakcyjne jest również otrzymywanie produktów w ekologicznych opakowaniach, w pełni nadających się do recyklingu, wykonanych wyłącznie z papieru, skrobi i kleju. Wysokiej jakości tektura falista Grow & Go, często wzbogacona o zrównoważoną technologię wodoodporną i pochłaniającą wodę, stanowi w wielu przypadkach atrakcyjną alternatywę dla rozwiązań powlekanych PE” – mówi Tarik Aniba, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Mondi Corrugated Solutions.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.