Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Eizo wprowadza nową generację monitorów

Eizo wprowadza nową generację monitorów

Firma Eizo Corporation zaprezentowała dwa nowe monitory ColorEdge: CG2420 oraz CS2420. Obydwa modele mają 24.1” matryce o rozdzielczości 1920 × 1200 i nową, bardziej smukłą obudowę. Monitory Eizo są cenione przez środowiska twórcze związane z designem, fotografią czy postprodukcją wideo.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to nowy design, który zadebiutował nieco wcześniej w modelach 4K. Nowe CG mają o 39% węższą od monitorów wcześniejszej generacji obudowę. Z tyłu znajduje się uchwyt umożliwiający bezpieczne przenoszenie monitora. W miejsce tradycyjnych przycisków zastosowano dotykowe przełączniki z podświetleniem LED, co jest niezwykle przydatne w ciemnych pomieszczeniach – naturalnym środowisku pracy fotografów czy specjalistów od postprodukcji wideo. Ergonomiczna stopka umożliwia regulację wysokości oraz odchylenie ekranu w płaszczyźnie pionowej oraz poziomej, tak by można było pracować w jak najbardziej komfortowej pozycji.
CG2420 dołączył do serii najbardziej zaawansowanych modeli ColorEdge. Dedykowany jest do edycji fotografii, poligrafii, sprawdzi się w postprodukcji materiałów filmowych i przy tworzeniu animacji. Monitor ma wbudowany kalibrator, zapewniający automatyzację procesu kalibracji i późniejszej kontroli, bez potrzeby ingerencji użytkownika. ColorEdge CS2420 jest jego ekonomicznym odpowiednikiem. Ma wiele z zaawansowanych narzędzi linii ColorEdge, ale jego funkcje dostosowane są do mniej restrykcyjnych potrzeb oraz budżetów hobbistów i prosumerów, którzy zajmują się kreacją, edycją fotografii, tworzeniem ilustracji itp.
Wraz z monitorami użytkownicy otrzymują autorskie oprogramowanie Eizo ColorNavigator 6 służące do kalibracji. Korzystając z niego można ustalić docelowe parametry kalibracji stosowne do fotografii, druku czy publikacji w Internecie, jak również określić preferowane wartości jasności, gamma, punktu bieli i wygenerować profil ICC. Eizo przetestowało oprogramowanie ColorNavigator 6 pod kątem kompatybilności z popularnymi urządzeniami do kalibracji i może zapewnić, że będzie bezproblemowo współpracować z czujnikami Datacolor, X-Rite i innych producentów.
ColorEdge CG2420 i CS2420 mają szerokogamutowe panele IPS (in-plane-switching) o naturalnej rozdzielczości 1920 × 1200, charakteryzujące się reprodukcją aż 99% barw z palety Adobe RGB, dzięki temu wyświetlają „trudne” kolory, z którymi monitory sRGB sobie nie radzą. Dodatkowo panel modelu ColorEdge CG2420 może wyświetlić 98% przestrzeni kolorystycznej DCI-P3, używanej w postprodukcji.
Wspólne cechy urządzeń:
• Płynne gradacje dzięki 10-bitowemu wyświetlaniu kolorów z 16-bit tablicy LUT (look-up-table)
• Złącza DisplayPort, HDMI oraz DVI
• Hub USB z 3 portami USB, włączając 1 USB umożliwiający ładowanie
Cechy modelu ColorEdge CG2420
• Wysoki kontrast 1500:1
• Współczynnik Delta-E poniżej wartości 3, dzięki autorskiej technologii EIZO o nazwie DUE (digital uniformity equalizer)
• Stabilizacja jasności, chrominancji, charakterystyki tonalnej w ciągu 3 minut
• Kaptur z możliwością szybkiego montażu i demontażu
• Wspierane są przez oprogramowanie do kalibracji ColorNavigator NX i ColorNavigator Network
Cechy modelu ColorEdge CS2420
• Wysoki kontrast 1000:1
• Kaptur dostępny opcjonalnie
Modele ColorEdge CG2420 i CS2420 pojawią się w sprzedaży na początku kwietnia.  
Dystrybutorem monitorów Eizo na polskim rynku jest firma Alstor.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.