Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / EFI prezentuje Fiery FS350 Pro

EFI prezentuje Fiery FS350 Pro

Fot. EFI

Firma EFI zaprezentowała najnowszą odsłonę interfejsu DFE, przeznaczoną dla zaawansowanych technologicznie cyfrowych środowisk produkcyjnych. W oprogramowaniu Fiery FS350 Pro wprowadzono nowe funkcje w kilku najważniejszych dziedzinach: zarządzaniu barwą i obrazowaniu, produktywności, narzędziach do zarządzania oraz łączności.

Systemy DFE bazujące na platformie EFI Fiery FS350 Pro będzie można wykorzystywać do sterowania pracą cyfrowych urządzeń drukujących od kilku czołowych producentów: arkuszowych, rolowych, do zadruku tektury falistej w formacie B1, a także cyfrowymi systemami druku na tekturze falistej, w tym zarówno tonerowych, jak i atramentowych. Jako pierwsza swój system DFE wykorzystujący technologię EFI Fiery FS350 Pro zaprezentuje w niedalekiej przyszłości firma Canon.

Oprogramowanie Fiery FS350 Pro będzie umożliwiać zautomatyzowane nawiązywanie łączności dwukierunkowej i integrację z systemami MIS/ERP i web-to-print firmy EFI. Jego użytkownicy będą mogli też unifikować procesy produkcyjne na wszystkich swoich drukarkach sterowanych systemami Fiery – w tym wielkoformatowych ploterach atramentowych – za pośrednictwem interfejsu EFI Fiery Command WorkStation.

Wprowadzone w oprogramowaniu Fiery FS350 Pro funkcje z zakresu przygotowania do druku maja umożliwiać redukcję czasu przygotowania zlecenia do wykonania o 70% – przy zastosowaniu programu Fiery Impose oraz któregoś z modeli krajarek, sztanc lub trójnoży firmy Duplo. Nowe oprogramowanie będzie ponadto współpracować z lakierówką Duplo DDC-810, umożliwiając operatorom skumulowanie w jednym kroku siedmiu zadań z zakresu przygotowania plików do druku wykonywanych wcześniej ręcznie.

W skład pakietu Fiery FS350 Pro będzie wchodzić program Fiery Jobmaster, w którym wprowadzono usprawnienie umożliwiające edycję zeskanowanych obrazów przy użyciu któregoś z edytorów graficznych pochodzących od zewnętrznych dostawców – Painta, GIMP-a czy Photoshopa.

Oprogramowanie Fiery FS350 Pro będzie obsługiwać technologię renderowania Adobe PDF Print Engine 4.4, umożliwiając nadrukowywanie (tzw. overprinting) nawet do 123 kolorów spotowych i przetwarzanie zleceń zawierających przezroczystości. Wsparcie standardu CMYK+ umożliwi z kolei wykorzystanie pełni możliwości maszyn drukujących „rozszerzonym CMYK-iem”, czyli z dodatkowym białym, metalicznym, przezroczystym lub spotowym kolorem. Nowością jest też funkcja Smart White, która ma zapewniać optymalizacje zużycia białych atramentów lub tonerów. Listę nowych funkcjonalności wprowadzonych w oprogramowaniu Fiery FS350 Pro uzupełnia narzędzie Fiery Installer Builder, które ma umożliwiać wykonywanie kopii zapasowych, odzyskiwanie, aktualizowanie i zarządzanie pracą wszystkich systemów DFE Fiery funkcjonujących w ramach jednej drukarni. Dzięki wprowadzeniu tej funkcji wyeliminowana została konieczność wykorzystywania fizycznych nośników danych przy instalowaniu nowego oprogramowania lub aktualizacji.

Firma EFI zaprezentowała oprogramowanie Fiery FS350 Pro podczas konferencji Connect w Las Vegas. Zostanie ono udostępnione jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.