Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Dwa nowe plotery w portfolio japońskiej marki

Dwa nowe plotery w portfolio japońskiej marki

Roland VersaSTUDIO BD-8

Roland DG, globalny dostawca szerokoformatowych ploterów atramentowych i urządzeń drukująco-tnących, ogłosił poszerzenie oferty o nowe rozwiązania wchodzące w skład rodziny VersaSTUDIO. Jedną z nowości jest model BD-8 – wszechstronny ploter płaski UV, druga to BY-20 – urządzenie do druku w technologii Direct-To-Film (DTF). Producent podkreśla, że choć nowe rozwiązania są zaawansowane technologicznie (liczne funkcje zwiększające wydajność oraz zintegrowane oprogramowanie projektowe i sterujące drukiem), oba są konkurencyjne cenowo i przeznaczone dla początkujących użytkowników.

Ploter BD-8 to wszechstronne urządzenie UV do druku bezpośredniego w wysokiej rozdzielczości na przedmiotach o różnych kształtach i rozmiarach (do formatu A5 i wysokości 102 mm), wykonanych z różnych materiałów (od miękkich tkanin po twarde powierzchnie, takie jak drewno i tworzywa sztuczne). Dodatkowo, dzięki opcjonalnej osi obrotowej, może zadrukować przedmioty cylindryczne. Ploter wykorzystuje atramenty EUV5; dzięki atramentowi podkładowemu może także drukować na szkle i metalu, sprawdzi się więc w produkcji artykułów premium, takich jak etui na smartfony, artykuły biurowe, kosmetyki i wiele innych.

Model BY-20, wykorzystujący atramenty wodne, działa w oparciu o metodę transferu DTF. Dzięki drukowaniu na specjalistycznej folii i nanoszeniu proszku termotopliwego technologia ta upraszcza proces nakładania folii na tkaninę i naprasowywania termicznego, aby tworzyć oryginalne koszulki, odzież sportową i wiele innych produktów. Wszechstronność urządzenia odnosi się do nakładania skomplikowanych wzorów na różne tkaniny, w tym bawełnę, poliester, jeans czy nylon, zapewniając szerokie możliwości w dziedzinie zdobienia odzieży.

Obydwa nowe rozwiązania zostały wyposażone w wysokiej klasy głowicę drukującą co modele atramentowe Roland DG klasy premium, oferują zatem wiele trybów druku odpowiednich do różnych zastosowań, zapewniając profesjonalne wyniki druku osiągalne dla każdego. Dodatkowo producent podkreśla przyjazną dla użytkownika konstrukcję tych urządzeń, podkreślając ich łatwość instalacji i obsługi. Dzięki minimalistycznemu interfejsowi z jednym przyciskiem zasilania ich funkcje są łatwo dostępne za pomocą dołączonego oprogramowania użytkowego. Ponadto plotery są wyposażone w oprogramowanie FlexiDESIGNER VersaSTUDIO Edition (ułatwia tworzenie projektów i drukowanie nawet początkującym użytkownikom oprogramowania projektowego) oraz połączone z Roland DG Connect (usługą opartą na chmurze, zapewniającą wsparcie i bezproblemową pracę urządzenia).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.