Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia Topcan poszerza park maszynowy

Drukarnia Topcan poszerza park maszynowy

Teckwin Barracuda 5000 LED

Drukarnia wielkoformatowa Topcan zdecydowała się na poszerzenie parku sprzętowego, by zwiększyć możliwości produkcyjne. W najbliższym czasie do zakładu w Piasecznie trafi maszyna Teckwin Barracuda 5000 LED, którą dostarczy europejski dystrybutor tej marki – firma Magenta Vision.

Drukarnia cyfrowa Topcan zaczęła działalność w 1995 r. jako punkt ksero, z czasem kierownictwo firmy postanowiło odpowiedzieć na pojawiające się na rynku trendy i zwrócić się w stronę wielkiego formatu. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia kilkadziesiąt osób, pracuje 24 h/dobę i nie przestaje się rozwijać. Firma obsługuje zarówno rynek polski, jak i zagraniczny, specjalizuje się w aplikacjach outdoorowych, takich jak siatki wielkoformatowe, backlighty, frontlighty, banery, szyldy, itp.; druga gałąź działalności to produkty dla rynku indoor – m.in. aranżacje witryn, POS-y, aranżacje przypółkowe i różnego rodzaju produkty służące do komunikacji wizualnej w punktach sprzedaży.

Superszerokoformatowy cyfrowy ploter Barracuda 5000 LED oferuje zadruk podłoży zwojowych o szerokości maks. 5 m. Maszyna pracuje z wysoką prędkością – aż do 500 m2/h, pozwalając uzyskać nadruki o rozdzielczości do 1191 × 1200 dpi. Wyposażona jest w 16 głowic drukujących SG1024, przystosowanych do druku w kombinacjach kolorów: CMYK/CMYK+W, CMYKLcLm, CMYKLcLm+W, CMYKLcLm+2W. Jak podkreśla dystrybutor, oprócz żywych kolorów i wysokiej jakości aplikacji, kolejne atuty maszyny to precyzyjne odwzorowanie detali, prosta konstrukcja oraz łatwość obsługi urządzenia.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.

Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.