Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia Topcan poszerza park maszynowy
Anna Dudkiewicz
04.07.2022 11:53
Teckwin Barracuda 5000 LED
Drukarnia wielkoformatowa Topcan zdecydowała się na poszerzenie parku sprzętowego, by zwiększyć możliwości produkcyjne. W najbliższym czasie do zakładu w Piasecznie trafi maszyna Teckwin Barracuda 5000 LED, którą dostarczy europejski dystrybutor tej marki – firma Magenta Vision.
Drukarnia cyfrowa Topcan zaczęła działalność w 1995 r. jako punkt ksero, z czasem kierownictwo firmy postanowiło odpowiedzieć na pojawiające się na rynku trendy i zwrócić się w stronę wielkiego formatu. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia kilkadziesiąt osób, pracuje 24 h/dobę i nie przestaje się rozwijać. Firma obsługuje zarówno rynek polski, jak i zagraniczny, specjalizuje się w aplikacjach outdoorowych, takich jak siatki wielkoformatowe, backlighty, frontlighty, banery, szyldy, itp.; druga gałąź działalności to produkty dla rynku indoor – m.in. aranżacje witryn, POS-y, aranżacje przypółkowe i różnego rodzaju produkty służące do komunikacji wizualnej w punktach sprzedaży.
Superszerokoformatowy cyfrowy ploter Barracuda 5000 LED oferuje zadruk podłoży zwojowych o szerokości maks. 5 m. Maszyna pracuje z wysoką prędkością – aż do 500 m2/h, pozwalając uzyskać nadruki o rozdzielczości do 1191 × 1200 dpi. Wyposażona jest w 16 głowic drukujących SG1024, przystosowanych do druku w kombinacjach kolorów: CMYK/CMYK+W, CMYKLcLm, CMYKLcLm+W, CMYKLcLm+2W. Jak podkreśla dystrybutor, oprócz żywych kolorów i wysokiej jakości aplikacji, kolejne atuty maszyny to precyzyjne odwzorowanie detali, prosta konstrukcja oraz łatwość obsługi urządzenia.
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.
Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.
Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.