Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia Gomeo zwiększa wydajność i możliwości

Drukarnia Gomeo zwiększa wydajność i możliwości

Od lewej: Adam Wójcik i Tomasz Czapla (obaj DKS) oraz Piotr Goncerz (drukarnia Gomeo)

Działająca od ponad 12 lat drukarnia Gomeo z Krakowa w ostatnim czasie znacząco zwiększyła moce produkcyjne dzięki zakupowi najnowszego urządzenia Fujifilm – przemysłowej maszyny Revoria Press PC1120. Inwestycja oznacza także szersze możliwości w zakresie realizacji unikatowych produktów w wysokiej jakości. Urządzenie dostarczyła firma DKS, dostawca rozwiązań dla branż poligraficznej, reklamowej, CAD & GIS oraz biurowej.

„Szukając nowej maszyny drukującej naszym priorytetem było znalezienie rozwiązania zapewniającego wysoką jakość, znacznie większą wydajność i szersze możliwości urządzenia. Zależało nam na tym, aby pozwalało ona realizować ciekawe, a nawet unikatowe produkty, które będą mogły wyróżniać naszych klientów na niełatwym rynku. Zdecydowaliśmy się na inwestycję w najnowsze rozwiązanie z portfolio Fujifilm m.in. dlatego, że jest to model zaprojektowany od podstaw, oferujący ogromne możliwości. Pozwala na drukowanie dwustronne w sześciu kolorach w jednym przebiegu: CMYK plus dwa dodatkowe do wyboru spośród pięciu dostępnych kolorów specjalnych – są nimi biały, złoty, srebrny, różowy oraz toner przezroczysty (dla podłoży gładkich bądź fakturowanych), który spełnia funkcję lakieru wybiórczego. To pozwoliło nam zaproponować obecnie klientom ciekawsze produkty, których nie tylko nie mogliśmy wykonać wcześniej, ale także takie, których nie można wykonać w innych zakładach poligraficznych. Zakup tego urządzenia wyróżnił więc naszą firmę na bardzo konkurencyjnym obecnie rynku zleceń, co – jak mamy nadzieję – przełoży się zarówno na nasz sukces, jak również sukces naszych klientów” – mówi Piotr Goncerz, właściciel drukarni Gomeo.

Drukarnia ta działała do tej pory głównie na lokalnym rynku, obsługując firmy i instytucje z Małopolski. „Dzięki zakupowi maszyny Revoria – mówi Piotr Goncerz – będziemy mogli wyjść z naszą ofertą znacznie szerzej. Przede wszystkim za sprawą wydajności, jaką oferuje, a która umożliwi nam realizację znacznie większej liczby zleceń w krótszym czasie, ale także dzięki jej ogromnym możliwościom, które cały czas poznajemy. Przyznam, że jestem nimi bardzo pozytywnie zaskoczony, bo są znacznie większe niż przypuszczałem. Chodzi np. o zadruk trudnych podłoży, które są ciekawe dla klientów, a z którymi wiele drukarń sobie nie radzi, a także kolorowych papierów, na których Revoria zapewnia znakomite rezultaty. Gwarantuje jakość na poziomie techniki offsetowej i daje przewagę nad innymi dostępnymi rozwiązaniami bazującymi na 8-bitowej głębi, dostępnymi na rynku”.
Jak dodaje Piotr Goncerz, Revoria oferuje także druk kolorem białym. „To nas wyróżnia na tle pozostałych 90% drukarń cyfrowych, które nie mają obecnie maszyn wyposażonych w tego typu funkcję, i otwiera przed nami nowe rynki. W najbliższych miesiącach planujemy wejść na rynek opakowań, ale w przyszłości może będą to także rynki etykiet i naklejek drukowanych na foliach. Co więcej – maszyna gwarantuje nam wysoki standard pracy bez przestojów przy miesięcznych wolumenach na poziomie rzędu nawet 200 tys. wydruków i wyższych. Już dziś realizujemy na niej nakłady rzędu 120–140 tys., a mówimy o krótkim czasie zaledwie półtora miesiąca. Co więcej – nawet przy tak dużych nakładach Revoria zapewnia stabilność i jakość produkcji. Jest bardzo intuicyjnym rozwiązaniem, co przekłada się również na oszczędność czasu w zakresie jej obsługi. Oferuje szybkie pasowanie i automatycznie kontroluje stabilność kolorystyczną w trakcie druku. Ta wysoka automatyzacja miała dla nas również znaczenie, bo dzięki temu możemy realizować prace w znacznie krótszym czasie, z jeszcze wyższą jakością, oferując klientom atrakcyjną cenę i ciekawy produkt”.

Piotr Goncerz zwraca uwagę również na fakt, że mimo iż jest jednym pierwszych użytkowników maszyny Revoria na rynku polskim (jest to drugie urządzenie wdrożone w Polsce), nie obawiał się tej inwestycji. Duże zaufanie, jakim darzy firmę DKS, pomogło – jak podkreśla – podjąć mu decyzję o zakupie tej właśnie maszyny i jest z niej bardzo zadowolony. „Współpracuję z firmą DKS od lat – podkreśla właściciel drukarni Gomeo – i bardzo cenię kompleksową obsługę ze strony tego dostawcy, który wiele razy doradził mi zupełnie inne rozwiązanie niż pierwotnie zakładałem, a które okazywało się bardziej odpowiednie do naszych potrzeb. Mam nadzieję, że tak będzie również tym razem. Już dziś czuję większy spokój w zakresie dotrzymywania terminów dla naszych klientów, cieszę się z możliwości oferowania im coraz większej gamy produktów, a także z nowych zleceniodawców, których w ślad za tą inwestycją pozyskujemy”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.