Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarki dla branży medycznej

Drukarki dla branży medycznej

Firma OKI przedstawiła innowacyjne rozwiązania dedykowane branży medycznej. Najnowsze drukarki medyczne firmy OKI wyposażono w oprogramowanie DICOM, które umożliwia drukowanie obrazów bezpośrednio z urządzeń medycznych.

Urządzenia OKI skracają obieg dokumentacji medycznej dzięki bezpośredniemu drukowi zdjęć z tomografów, urządzeń rentgenowskich czy aparatów USG na przystosowanej do tego drukarce. Skrócony proces druku pomija pośredniczące do tej pory komputery z oprogramowaniem do konwersji oraz dodatkowy osprzęt zewnętrzny.

Nowe technologie proponowane przez japońskiego producenta spotkały się z zainteresowaniem na polskim rynku medycznym. Drukarki OKI z zintegrowanym oprogramowaniem DICOM z sukcesem wdrożono w sieci oddziałów kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej PAKS w Ustroniu.

„Nasza pracownia zajmuje się radiologią naczyniowo-sercową. Dziennie przygotowuję dokumentację średnio dla dziesięciu pacjentów – mówi dr Agnieszka Stanek z PAKS. – Do tej pory wszystkie zdjęcia z badań tomograficznych trafiały na mój komputer, gdzie były przygotowywane do druku i przesyłane do drukarki medycznej. Dzięki rozwiązaniu zaproponowanym przez OKI moja codzienna praca została ułatwiona i skrócona”.

Poza krótszym procesem obiegu dokumentów dla placówek medycznych ważna jest wysoka jakość wydruków medycznych. Lekarze przed podjęciem decyzji w sprawie konkretnego pacjenta, muszą otrzymać precyzyjny obraz jego stanu zdrowia. Drukarki medyczne OKI wykorzystują technologię drukowania LED, która umożliwia najwyższą jakość wydruków przy niewielkich rozmiarach urządzeń.
„Wcześniej korzystałam z maszyny atramentowej, która zajmowała mi prawie połowę pokoju i była bardzo wolna. Drukarka OKI jest nieduża, przez co poprawiły się także moje warunki pracy” – opowiada dr Stanek. W sieci PAKS tworzenie i obieg dokumentacji medycznej skrócił się, co pozwoliło na oszczędność czasu i pieniędzy.

Drukarki medyczne OKI z oprogramowaniem DICOM mogą być wykorzystane wszędzie tam, gdzie korzysta się ze sprzętu medycznego i wydruków dokumentacji medycznej: w przychodniach, szpitalach i gabinetach specjalistycznych, zarówno w publicznej służbie zdrowia, jak i w prywatnych placówkach medycznych. Drukarki kompatybilne są ze wszystkimi urządzeniami wykorzystywanymi w medycynie od zdjęć rentgenowskich poprzez medycynę nuklearną do rezonansu magnetycznego.

Jak zapewnia producent, urządzenia wielofunkcyjne, poza celami diagnostycznymi, mogą realizować również codzienne zadania w zakresie standardowych potrzeb biurowych. Wybór jednego urządzenia pozwala dzięki jego funkcjom wykorzystać go na wielu polach – do druku formularzy, raportów, dodatkowych wyników badań dla pacjentów. Wielofunkcyjność urządzeń OKI może przyczynić się do zmniejszenia liczby potrzebnych urządzeń drukujących w placówce oraz do oszczędności materiałów eksploatacyjnych.

W ofercie firmy OKI znalazły się cztery produkty, które przystosowane są do użytku w medycynie. Wszystkie urządzenia drukują w kolorze, dwa z nich – C610DM i C711DM w formacie A4, a dwa kolejne – C831DM i C910DM dodatkowo w formacie A3. Urządzenia drukują z prędkością od 34 do 36 stron na minutę, na różnych nośnikach.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.