Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarka klasy Direct-to-Garment

Drukarka klasy Direct-to-Garment

Epson poszerzył portfolio o kolejne rozwiązanie dla rynku nadruków bezpośrednio na odzieży, profesjonalnej klasy DTG. Nowy model SC-F2200 rozwija do maksimum zalety swego poprzednika (modelu SC-F2100) i jest przeznaczony dla małych i średnich firm szukających elastyczności i dokładności produkcji oraz krótkich czasów realizacji.

Jak podaje producent, nowa drukarka wykorzystuje zaawansowaną, autorską technologię głowicy drukującej PrecisionCore, dzięki czemu zapewnia szybsze drukowanie i przetwarzanie danych, co skutkuje wzrostem produktywności nawet o 25% w porównaniu z poprzednim modelem, przy zachowaniu niezwykle wysokiej jakości druku. Kompaktowa płaska konstrukcja umożliwia łatwą instalację w mniejszych przestrzeniach. Dodatkowym atutem jest dołączanie przez producenta intuicyjnego w obsłudze i darmowego oprogramowania GarmentCreator2, które pozwala na szybką produkcję spersonalizowanych wzorów w rozdzielczości 600 dpi.

Oferując wiele udoskonalonych funkcji zaprojektowanych z myślą o łatwości obsługi, SureColor F2200 pozwala firmom utrzymać wysoki poziom produkcji i jakości bez konieczności zatrudniania wyspecjalizowanych operatorów. Mowa m.in. o przezroczystej pokrywie, 4,3-calowym ekranie dotykowym sprawia, czy automatycznej regulacji wysokości (dodatkowo płytę dociskową można łatwo zdejmować i mocować ręcznie). Przy bardzo niskim całkowitym koszcie posiadania drukarka wykorzystuje jeszcze większe, nowe, zasobniki z atramentem UltraChrome DG2 o pojemności 800 ml.

Prosta w konfiguracji i gotowa do eksploatacji niemal natychmiast po rozpakowaniu, drukarka SC-F2200 jest dostarczana jako kompletne rozwiązanie obejmujące materiały eksploatacyjne, gwarancję, serwis i pomoc techniczną.

Model ten zaprezentowano premierowo podczas majowych targów Fespa 2023 w Monachium, gdzie Epson zaprezentował dużą „strefą druku personalizowanego”. Na stoisku demonstrowano drukowanie niestandardowych koszulek, zdjęć i wzorów na tkaninach, a także kubków, notatników, etui na telefony, magnesów, czy podstawek i butelek na wodę. Ogromne możliwości druku cyfrowego potwierdzały też pokazy zdobienia nart, desek surfingowych, leżaków, ręczników i kolorowych opakowań na… skuter wodny. Firma pokazywała też wykonane na różnych tkaninach ubrania haute couture z kolekcji czołowych światowych projektantów mody. Różnorodność wystawianych towarów pokazała wiele różnorodnych zastosowań szerokiej gamy drukarek cyfrowych Epson, wykorzystujących najnowsze technologie druku sublimacyjnego, DTG, obejmującego UV, ekosolwent i żywicę oraz druk bezpośredni na tkaninie.

„W tym roku obecność Epson na Fespa miała na celu zademonstrowanie, w jaki sposób technologia druku cyfrowego może tworzyć piękne, dostosowane do potrzeb produkty, które poprawiają urodę i jakość naszego codziennego życia. Wiele małych i średnich firm korzysta z niej do produkcji spersonalizowanych przedmiotów, których przykłady zaprezentowaliśmy na naszym stoisku. Pokazaliśmy również, jak świetnie drukowanie DTG sprawdza się przy użyciu na tkaninach pochodzących z recyklingu. – wyjaśnia Tomasz Kuciński z Epson Polska.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.