Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drugi ploter Mutoh w drukarni Aplikatornia

Drugi ploter Mutoh w drukarni Aplikatornia

Kołobrzeska drukarnia Aplikatornia z Kołobrzegu zainstalowała w ostatnim czasie drugie już rozwiązanie „Made in Japan”. Kiedy po kilkuletnim użytkowaniu plotera Mutoh ValueJet 1324X przyszedł czas na kolejną inwestycję, wybór właściciela padł na większy model tego samego producenta – ValueJet 1624X.

Aplikatornia działa na lokalnym rynku od kilku lat, oferując typowe usługi poligraficzne jak wizytówki czy ulotki, ale także usługi druku wielkoformatowego – m.in. banery, tapety, folie, ponadto grawerowanie i obsługę marketingową firm (tworzenie i pozycjonowanie stron www). Portfolio przedsiębiorstwa jest obszerne, dlatego jego właściciel, Paweł Tabiński, poszukiwał rozwiązania, które mogłoby powtórzyć sukces używanego dotąd plotera, i – jak stwierdza – wybór był dość oczywisty. Mutoh ValueJet 1624X umożliwia bowiem produkcję grafik samochodowych, banerów, plakatów, etykiet, roll-upów, fototapet, obrazów, fotografii, itd, a zatem wpasowuje się w profil działalności firmy.

ValueJet X to seria drukarek wielkoformatowych japońskiej marki Mutoh, które drukują ekologicznymi, certyfikowanymi w Europie atramentami Mutoh UMS, bazującymi na żywicach. Model ValueJet 1624 X obsługuje materiały o szerokości do 1625 mm. Szerokość robocza zadruku wynosi przy druku 2-kierunkowym 1315 mm. Urządzenie może osiągać maksymalną prędkość zadruku prawie 50 m2/h. Urządzenie drukuje z maksymalną rozdzielczością 1440 × 1440 dpi. Nowością jest rozdzielczość 1080 dpi. Jak podaje wyłączny dystrybutor ploterów Mutoh na polskim rynku, firma Atrium Centrum Ploterowe, w trybie Quality ploter drukuje z prędkością 10 m2/h, w trybie Billboard – 29 m2/h, natomiast w najczęściej wybieranych trybach produkcyjnych osiąga ok. 20 m2/h. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, cechuje się także brakiem potrzeby stałej konserwacji oraz niskim zużyciem atramentu (8 ml/m2 na niepowlekanym PVC).

Intelligent Interweaving, czyli tzw. druk „falą” lub „chmurką” pozwala wyeliminować paskowanie poprzez nakładanie rozmytego rastra. Kolejne warstwy atramenty nachodzą na siebie i się przeplatają, przez co nie występuje tzw. efekt paskowania nawet w trybach wysokiej prędkości. Drugą technologią jest Mutoh DropMaster. Jest to opatentowana przez firmę Mutoh technologia druku, która ma na celu automatyczną kalibrację głowicy do wysokości i grubości materiału. Podczas drukowania na cienkim papierze odległość od materiału do głowicy jest inna niż w przypadku druku na grubym banerze, czego efektem może być rozrzut kropli tuszu, a co za tym idzie nieprecyzyjny druk. DropMaster gwarantuje, że kropla atramentu zawsze trafia w przewidziane miejsce. Dodatkowo szeroki gamut kolorystyczny atramentów UMS pozwala drukować „korporacyjne” kolory, gdyż pokrycie palety Pantone C wynosi aż 83% (z 4 kolorów CMYK). Stała, długowieczna głowica piezo (nie termiczna) umożliwia druk zmienną kroplą (Vardot).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.