Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Cztery nowe maszyny do produkcji etykiet

Cztery nowe maszyny do produkcji etykiet

Aby sprostać stale zmieniającym się wymaganiom klientów, firma Gallus wprowadza na rynek rodzinę maszyn Labelfire Diamond Core. Dostępne są cztery różne modele, każdy przeznaczony dla innego segmentu produkcji etykiet. Wszystkie mogą opcjonalnie używać cyfrowej bieli kryjącej.

Sercem każdej maszyny Gallus Labelfire jest cyfrowy zespół drukujący (DPU), tzw. diamond core. Wykorzystuje on sprawdzone głowice Samba firmy Fujifilm i wysokiej jakości druk atramentowy UV z rozdzielczością 1200 × 1200 dpi. Jak podaje producent, doskonała jakość obrazu uzyskiwana jest dzięki modułom pinningowym (wstępnie utwardzającym atrament UV tuż po jego aplikacji na podłoże) specjalnie dostosowanym do stosowanych atramentów i głowic drukujących, a także dzięki dokładnemu odwzorowaniu skali kolorów Pantone Plus. Ponadto wszystkie modele z serii Labelfire Diamond Core oferują wysoką prędkość produkcyjną – do 70 m/min oraz możliwość zadruku różnorodnych podłoży.

Modele D1 i D2 są przeznaczone do cyfrowej produkcji etykiet na skalę przemysłową dla wszystkich drukarni, które nie potrzebują wykańczania inline. Gallus podkresla takie ich zalety jak stabilność, niezawodność i szybkość. Maszyna Labelfire D1 to czterokolorowy system podstawowy druku cyfrowego 1200 dpi, który sprawdzi się w produkcji etykiet towarowych w mniejszych seriach. Natomiast Labelfire D2 to 7-kolorowa alternatywa (CMYK + GOV: zielony, pomarańczowy i fioletowy) dla bardzo wymagających prac, takich jak np. etykiety na kosmetyki inne produkty, gdzie kluczowe jest idealne dopasowanie kolorów. Dzięki siedmiu kolorom model D2 zapewnia pokrycie 94% skali kolorów Pantone Plus.

Modele D3 i D4 zostały opracowane z myślą o bardziej zaawansowanym segmencie druku. Technologia hybrydowa oferuje zwiększoną elastyczność dzięki zintegrowanym modułom wykończeniowym i uszlachetniającym. Zarówno 4-kolorowy system druku cyfrowego UV CMYK Labelfire D3, jak i 7-kolorowy model Labelfire D4, są zawsze wyposażone w moduł fleksograficzny oraz sztancujący, które pozwalają na drukowanie i wykrawanie etykiety w jednym przejściu przez maszynę. Ponadto, w razie potrzeby, wyposażone w moduł do laminowania/lakierowania lub moduł do złocenia na zimno, pozwalają na opłacalną kosztowo produkcję gotowych etykiet nawet w przypadku bardzo małych nakładów.

„Dzięki serii Labelfire Diamond Core Gallus ma odpowiednie portfolio rozwiązań dla wszystkich drukarń etykietowych, niezależnie od ich poziomu doświadczenia i wymagań. Ponadto oferujemy w pełni kompleksową obsługę serwisową. Wszystkie prace konserwacyjne są wliczone w cenę maszyny przez pierwszy rok eksploatacji. Później nasi klienci mogą wybierać spośród trzech podstawowych pakietów kontraktów serwisowych z możliwością poszerzenia pakietu usług” – podkreśla Thomas Schweizer, odpowiedzialny za nowe maszyny w firmie Gallus.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.