Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Cyfrowe wycinanie etykiet w lubelskiej drukarni
Anna Dudkiewicz
27.06.2022 12:31
VD 320 III
Printma to kolejna drukarnia, która zainwestowała w cyfrowe wykańczanie etykiet. W lubelskim zakładzie od pewnego czasu pracuje zautomatyzowany ploter do wycinania etykiet – VD 320 III, za którego dostarczenie i implementację odpowiadała firma Grafmasz.
Printma dysponuje w pełni wyposażonym parkiem maszynowym, zawierającym m.in. cyfrowe maszyny drukujące: Xerox Versant i Konica Minolta AccurioLabel 230. Wdrożenie tej drugiej maszyny zrodziło potrzebę zakupu cyfrowego rozwiązania do wycinania etykiet w niższych nakładach. „Potrzebowaliśmy rozwiązania do wykonywania niewielkich zleceń o krótkim czasie przezbrojenia. Ponieważ od kilku lat używamy foliarki Matrix dostarczonej przez firmę Grafmasz i jesteśmy zadowoleni z tej współpracy, przy okazji nowej inwestycji ponownie zwróciliśmy się do tego dostawcy. W warszawskim showroomie dystrybutora przetestowaliśmy zaproponowane urządzenie i wykonaliśmy niezbędne próby. Ploter VD 320 III świetnie sprawdza się przy wycinaniu etykiet foliowych, które najczęściej wykonujemy. Zmiana projektu odbywa się w zakupionym urządzeniu bardzo sprawnie. Nie ma również konieczności stosowania kosztownych wykrojników, a koszt stosowanych nożyków jest marginalny. Ploter jest wyposażony w aż cztery głowice tnące za pomocą noży. Prędkość maksymalna pracy jest w zupełności wystarczająca pod potrzeby druku cyfrowego i oferuje kilkunastokrotnie większą wydajność niż np. rozwiązania bazujące na pojedynczej głowicy” – mówi Patryciusz Mamcarz, właściciel drukarni Printma.
VD 320 III to zautomatyzowany, cyfrowy ploter, oferujący pracę z maks. prędkością do 6 m/min. Urządzenie jest przeznaczone do wycinania, nacinania etykiet i naklejek. Jest wyposażone w czujniki kontroli prowadzenia wstęgi i stół z podsysem, a wczytywanie programów odbywa sięga pomocą odczytania znaczników. Standardowo zawiera również opcję laminowania na zimno z regulacją pasowania wstęgi. Hamulec elektromagnetyczny (proszkowy) na odwijaku i nawijakach gwarantuje stały naciąg. Możliwość cięcia i rozdzielania na bobiny (standard to 6 noży, czyli 7 bobin; opcjonalnie możliwe jest maks. 15 noży, czyli 16 bobin). Moduł do łączenia wstęgi podczas zmiany rolek minimalizuje straty materiału. Maszyna ma także pneumatyczne wałki rozprężne (odwijak/nawijak) ułatwiające wymianę roli.
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.
Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.
Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.