Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Cyfrowe uszlachetnianie połączone z wycinaniem

Cyfrowe uszlachetnianie połączone z wycinaniem

Cartes – włoski producent urządzeń do uszlachetniania i konwertowania – wprowadza na rynek nowe rozwiązanie, które oferuje zintegrowane funkcje cyfrowego ozdabiania etykiet i jednoczesnego ich wycinania. Zautomatyzowana maszyna GE363VJL wykorzystuje technologię Jet D-Screen producenta oraz jego autorski system wykrawania laserowego.

Cyfrowa jednostka Jet D-Screen o modułowej budowie umożliwia uzyskanie w łatwy sposób złożonych uszlachetnień etykiet – oferuje takie efekty jak wielowarstwowe wykończenie, powlekanie punktowe, złożone efekty dotykowe i druk Braille’a, a także foliowanie i doming metaliczny. Urządzenie bazuje na opracowanej przez Cartes technologii (zainspirowanej sitodrukiem), pozwalającej na nałożenie grubszej warstwy materiału, niż było to dotąd możliwe za pomocą systemów atramentowych. Maszyna obsługuje wiele rodzajów podłoży, także naturalne, i nie wymaga specjalnej obróbki przed drukiem ani lakierowania.

System wycinania laserowego autorstwa włoskiego producenta oferuje zarówno precyzyjne cięcie, jak i wysoką automatyzację – dotyczy to m.in. zmiany zadań poprzez odczyt kodów kreskowych, pozycjonowania cięcia i nawijania rewolwerowego (typu turret rewinder).

Połączenie wymienionych technologii w nowym cyfrowym urządzeniu GE363VJL to – jak podkreśla Cartes – wyjątkowa kombinacja pozwalająca na łatwe i szybkie upiększanie i wykańczanie etykiet w jednym procesie. Oferuje tym samym eliminację dodatkowych kosztów na zakup narzędzi, a także zminimalizowanie czasu potrzebnego na obsługę maszyny i odpadów materiałowych.

Premierowy pokaz urządzenia Cartes GE363VJL zaplanowano podczas jesiennych targów Labelexpo Americas 2022, które odbędą się w dniach 13–15 września br.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

UPM Raflatac jest pierwszą firmą na świecie, która wykorzystuje odpady z tworzyw sztucznych zanieczyszczających ocean (OBP) do produkcji etykiet. Seria etykiet Ocean Action powstaje przy wykorzystaniu metody bilansu masy i stanowi efekt ścisłej współpracy UPM z wieloma partnerami w łańcuchu wartości produktu.

Czy wystarczy mieć dobry pomysł, aby odnieść sukces? Bardzo rzadko, najczęściej potrzeba jeszcze ciężkiej pracy, odwagi i determinacji. Studenci, którzy biorą udział w konkursie Strefa Studenta organizowanym przez Targi w Krakowie w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, wiedzą jak szczęściu pomóc.

Drukarnia cyfrowa FotoiDruk z siedzibą w Kaletach w woj. śląskim zdecydowała się na zakup plotera tnącego Sinajet 1007MT. Maszyna, którą dostarczyła firma Grafmasz, pozwoliła na poszerzenie spektrum oferowanych usług oraz przyspieszenie niektórych dotychczas wykonywanych prac.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.