Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Cyfrowa maszyna dla branży opakowań giętkich

Cyfrowa maszyna dla branży opakowań giętkich

Firma HP w marcu br. zaprezentowała średnioformatową maszynę do druku cyfrowego – Indigo 200K. Urządzenie 5. generacji, bazujące na rozwiązaniach uznanej serii 4. (Indigo 25K), oferuje szybką konfigurację i druk z prędkością do 56 m/min, dzięki czemu znacząco zwiększa wydajność wysokomarżowych, zrównoważonych, krótkich nakładów opakowań giętkich i termokurczliwych oraz etykiet. Eliminuje wymóg minimalnej wysokości zamówienia oraz jeszcze bardziej redukuje zużycie energii i ilość odpadów w przeliczeniu na jedno zlecenie.

„Opakowania wykonywane z elastycznych materiałów to szybko rozwijająca się branża, a ponieważ liczba klientów HP Indigo rośnie znacznie szybciej niż rynek, nie mam wątpliwości, że urządzenie HP Indigo 200K otworzy drzwi dla kolejnych przetwórców, którzy pragną osiągnąć sukces w Przemyśle 4.0” – powiedział Noam Zilbershtain, VP & General Manager HP Indigo & Scitex.

Jak podaje producent, maszyna Indigo 200K oferuje 30-proc. wzrost prędkości i 45-proc. wzrost wydajności w porównaniu z HP Indigo 25K. Nowe urządzenie, dzięki technologiom HP Indigo Liquid Electro Photography (LEP) i One-Shot Color oraz najszerszej dostępnej gamie atramentów ElectroInks, pozwala uzyskać jakość druku i odwzorowania barw porównywalną z wklęsłodrukiem. Maszyna jest przeznaczona do drukowania opakowań o wysokim stopniu krycia bielą na większości podłoży przemysłowych, zarówno powierzchniowo, jak i rewersowo. Wśród dodatkowych korzyści z jej wdrożenia producent wymienia możliwość aplikacji unikalnych elementów ochrony marki.

Jednym z pierwszym beta-testerów nowego modelu została brytyjska Sirane Group. Peter Ralten, dyrektor ds. handlu i rozwoju biznesu w Sirane, powiedział: „Już od jakiegoś czasu przyglądamy się drukowi cyfrowemu, zdając sobie sprawę, że to do niego należy przyszłość. Maszyna cyfrowa HP Indigo 200K, z jej niesamowitym wzrostem wydajności, otwiera przed nami nowe możliwości biznesowe. Zważywszy na wysoką jakość i wszechstronność tego rozwiązania nie możemy się doczekać na pierwsze rezultaty włączenia go do naszego portfolio”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.