Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Brytyjczycy inwestują w sztancę rotacyjną typu High-Board-Line

Brytyjczycy inwestują w sztancę rotacyjną typu High-Board-Line

Przedsiębiorstwo Cepac, specjalizujące się w produkcji opakowań z tektury falistej, zainwestowało w maszynę ChromaCUT X Pro z portfolio Koenig & Bauer. Ma ona zostać uruchomiona latem br. w jednej z czterech lokalizacji firmy – w Rotherham koło Sheffield (północna Anglia).

Cepac istnieje od 1999 r. i ma bardzo silną pozycję na lokalnym rynku opakowań z tektury falistej, do czego walnie przyczyniły się regularnie dokonywane inwestycje w nowoczesną technologię we wszystkich czterech zakładach (Rotherham, Darlington, Goole i Doncaster). Jeden z ostatnich kontraktów dotyczy zaawansowanej maszyny ChromaCUT X Pro, oferującej możliwość wstępnego narządzania sztancy.

„Do tego zakupu skłoniła nas potrzeba utrzymania pozycji lidera w naszej dziedzinie, a przekonały liczne rzeczowe i intensywne dyskusje połączone z wirtualnymi pokazami pracy maszyny ChromaCUT X Pro. Byliśmy też w zakładzie, w którym pracuje już zainstalowane urządzenie tego typu. Ponieważ firma Koenig & Bauer podobnie jak my stawia na innowacyjność, łatwo znaleźliśmy wspólny język. Zdecydowaliśmy się na instalację tej bogato wyposażonej i wysoko zautomatyzowanej maszyny, i jesteśmy przekonani, że dzięki niej będziemy mogli oferować naszym klientom jeszcze wyższy poziom usług i możliwości. Dodatkowym atutem był krótki czas oczekiwania na realizację kontraktu” – mówi Steve Moss, dyrektor zarządzający w firmie Cepac.

Firma Koenig & Bauer zajmie się dostawą i instalacją całej linii i w pełni zintegruje działanie agregatów innych poddostawców, jak np. prefeedery czy paletyzatory, z systemem sterowania urządzenia ChromaCUT X Pro. Jak zawsze w przypadku maszyn ChromaCUT X Pro oraz Chroma X Pro, także w tej linii wyeliminowane zostały stosowane zwykle w branży wałki pobierające, będące zazwyczaj źródłem powstawania błędów. Maszyna wyposażona jest w aktywny system zarządzania powietrzem na odcinku suszącym, umożliwiający uzyskanie wyższych prędkości produkcyjnych w przypadku arkuszy powlekanych, a także w opatentowaną kontrolę sztancowanych konturów. Pozwala to na wyrzucanie wadliwych arkuszy i osiągnięcie jakości produkcji bez jakichkolwiek wad (Zero Defect Production). Wydajność może być śledzona w oparciu o raporty jakości, które można wygenerować dla każdej palety. Dopełnieniem maszyny jest sztanca z możliwością wstępnego narządzania. Umożliwia ona prowadzenie narządzania kolejnej formy sztancującej podczas produkcji.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.