Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Bezalkoholowa chemia w drukarni Kuman-Art

Bezalkoholowa chemia w drukarni Kuman-Art

Fot. Kuman-Art

W ostatnim czasie w drukarni Kuman-Art z Kielc, specjalizującej się produkcji reklamowej, miało miejsce wdrożenie bezalkoholowego bufora All Star Fount z oferty ABC/Allied Pressroom Products Europe. Jest to kolejny już środek chemiczny marki ABC/Allied, używany przez to przedsiębiorstwo poligraficzne.

Od kilku lat firma z powodzeniem korzysta z takich jej rozwiązań jak: A+B Cleaner – środek do mycia układu wodnego, MRC 88 – środek do mycia wałków gumowych, DynaClean – środek do czyszczenia wałków farbowych, Turbo Dry – suszka do farb offsetowych czy Blast – środek do mycia i regeneracji obciągów gumowych.

Kuman-Art działa na rynku usług poligraficznych od 1991 r. Realizuje zlecenia z zakresu produkcji reklamowej, m.in. katalogi, foldery, broszury, teczki, plakaty i inne. Współpracuje z wieloma instytucjami i firmami, m.in. z branż bankowej i telekomunikacyjnej. Wśród jej zleceniodawców są też agencje reklamowe. „Z tego względu musimy oferować najwyższą jakość i terminowość produkcji – mówi Michał Ślusarczyk, dyrektor produkcji Kuman-Art – w czym wspierają nas m.in. dwie pełnoformatowe offsetowe maszyny drukujące jednego z renomowanych producentów niemieckich. Mają one podobną konfigurację i składają się z pięciu zespołów drukujących oraz wieży lakierującej. Specyfika naszej produkcji uwzględnia zlecenia z zastosowaniem kolorów specjalnych (firmowych), więc jej stabilność jest dla nas niezwykle ważna. Z tego względu zdecydowaliśmy się na dalsze usprawnienia w procesie drukowania, m.in. w zakresie stosowanego bufora”.

Bazując na pozytywnych doświadczeniach z innymi materiałami produkowanymi przez ABC/Allied Pressroom Products Europe, we wrześniu br. drukarnia Kuman-Art rozpoczęła testy z bezalkoholowym buforem All Star Fount na jednej z maszyn. „Mieliśmy sygnały od zaprzyjaźnionych drukarń z regionu świętokrzyskiego, że środek ten cechuje się wysoką jakością i że jego wdrożenie przynosi oczekiwane efekty. Zdecydowaliśmy się więc na jego testy w pierwszej z maszyn, a ponieważ wypadły one bardzo dobrze, niedługo potem bufor All Star Fount został wdrożony do bieżącej produkcji. Miesiąc później miała miejsce jego implementacja także w drugiej z maszyn – mówi Michał Ślusarczyk. – Z perspektywy pierwszych kilku tygodni zwraca uwagę niższe zużycie bufora w realizowanej produkcji, a także wysoka stabilność i lepsze parametry druku osiągane w maszynie oraz możliwość szybkiego poddania arkuszy dalszej obróbce. Mamy tu zatem do czynienia z jednej strony z oszczędnościami finansowymi, z drugiej – ze sprawniejszym procesem, a co za tym idzie – ze zwiększoną wydajnością działań”.

Tomasz Reczka, koordynator ds. wdrożeń w firmie ABC/Allied Pressroom Products Europe, będący opiekunem Kuman-Art ze strony dostawcy, dodaje: „All Star Fount nie tylko redukuje albo wręcz eliminuje ilość IPA niezbędnego w druku offsetowym, ale dba też o stabilność, jakość i pasowanie kolorystyczne. To bardzo ważny aspekt w przypadku takiej produkcji, jaką wykonuje Kuman-Art, gdzie dość często pojawiają się barwy specjalne, firmowe, ale też aple czy siatki. Jego użytkownicy zwracają też uwagę na konieczność rzadszej niż dotychczas wymiany wody w maszynie”.

Michał Ślusarczyk podkreśla, że poza bieżącymi dostawami zaawansowanej chemii, jej dostawca zapewnia też kompleksową opiekę powdrożeniową: „Jest to na tyle newralgiczny obszar produkcji offsetowej, że w ramach umowy zagwarantowaliśmy sobie regularne wizyty technika serwisowego, podczas których mają miejsce pomiary wszystkich parametrów drukowania i dokonywane są niezbędne regulacje”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.