Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Belgowie pierwszym użytkownikiem plotera sublimacyjnego Agfy

Belgowie pierwszym użytkownikiem plotera sublimacyjnego Agfy

Franky De Meyer – menadżer FDM Print Group i Niko Dheedene – Inkjet Sales Manager w firmie Agfa
Fot. Agfa

Agfa poinformowała o zainstalowaniu pierwszego na świecie plotera sublimacyjnego Avinci CX3200, jaki niedawno wzbogacił jej ofertę skierowaną na rynek soft signage. Jego użytkownikiem jest belgijska firma Publi-FDM z siedzibą w Sint-Lievens-Houtem, specjalizująca się w różnego rodzaju systemach identyfikacji wizualnej.

Ploter Avinci CX3200 obsługuje media giętkie o szerokości do 3,2 m i pracuje z prędkością maksymalną 270 m2/h, nanosząc obraz bezpośrednio na tkaninę bądź na papier transferowy. W urządzeniu znalazły zastosowanie głowice marki Kyocera, drukujące z wykorzystaniem bezzapachowych i przyjaznych dla środowiska wodnych atramentów sublimacyjnych. Z pracą urządzenia będzie można zapoznać się odwiedzając targi Fespa 2021 w dniach 12–15 października br. w Amsterdamie.

Publi-FDM to firma specjalizująca się w produkcji różnego rodzaju rozwiązań w zakresie identyfikacji wizualnej. Jej portfolio obejmuje m.in. banery, billboardy, systemy oznaczeń wykorzystywane na nieruchomościach, słupy reklamowe, reklamy podświetlane i wiele innych. W drukarni na stałe pracuje ok. 30 osób oraz freelancerzy, zatrudniani przy specjalnych okazjach. Oferta firmy obejmuje ponad 11 tys. artykułów, oferowanych różnymi kanałami sprzedaży. Jednym z nich jest ReclameOnline – sklep internetowy skierowany do klientów z Belgii i Holandii. Inny to PrintingStore – podobny sklep online, stworzony z myślą o odbiorcach z ponad 20 krajów Europy. W skład przedsiębiorstwa wchodzi też agencja internetowa, zajmująca się projektowaniem stron WWW i sklepów internetowych.

Podczas gdy wiele drukarń wielkoformatowych zaczynało od tradycyjnego offsetu, w przypadku Publi-FDM historia wygląda nieco inaczej. Mówi Franky De Meyer – menedżer firmy: „Po ukończeniu nauki w kierunku marketingu, zająłem się tworzeniem stron internetowych. Jednak klienci coraz częściej składali zapytania w kontekście np. wykonania baneru. Dostrzegłem w tym nowe możliwości biznesowe i w 2013 roku zainwestowałem w pierwszy ploter wielkoformatowy. Jednocześnie nadal tworzyliśmy strony WWW, widząc pewną unikalność w połączonej tym samym ofercie. Planując inwestycję w ploter, zawsze wsłuchuję się uważnie w to, co mówią użytkownicy danej maszyny, obserwuję ich doświadczenia i jeżeli spotykam się z pozytywną opinią, natychmiast podejmuję decyzję. Tak też było z firmą Agfa – pod koniec 2018 r. w naszej firmie pojawiły się jej dwie maszyny: Jeti Tauro H2500 LED i Anapurna 3200i LED. Od tej pory minęły niemal trzy lata i przez ten czas stałem się prawdziwym fanem rozwiązań tej marki. Plotery drukujące firmy Agfa cechuje solidna konstrukcja i niezawodność, co przy krótkich terminach zamówień, jakie u nas dominują, jest koniecznością. Bliskość samego dostawcy, a co za tym idzie – dostępność części i atramentów również okazały się wartością dodaną. Gdy coś idzie nie tak, serwis firmy Agfa reaguje natychmiast”.

Firma Publi-FDM stale poszukuje nowych możliwości biznesowych. Z tego względu zapadła decyzja o inwestycji w ploter sublimacyjny do zadrukowywania tekstyliów. „Jest to z naszego punktu widzenia ważny i rozwijający się rynek. Dzięki niedawnej inwestycji jesteśmy w pełni przygotowani na boom rynkowy, jakiego oczekujemy już wkrótce. Wybraliśmy technologię sublimacyjną ze względu na jej doskonałą jakość druku. W nowym ploterze chcemy wykorzystywać przede wszystkim przyjazne dla środowiska podłoża poliestrowe i niezawierające PVC płótna canvas, bez jakichkolwiek kompromisów pod względem jakości. Ta inwestycja idealnie wpisuje się w prowadzoną przez nas politykę zrównoważonego rozwoju. Trend ten zauważamy również coraz częściej wśród naszych klientów, dla których proekologiczność staje się niezwykle istotnym elementem we współpracy” – mówi Franky De Meyer.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.