Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Automatyczna bigówka w Fundacji Nadzieja Dzieci

Automatyczna bigówka w Fundacji Nadzieja Dzieci

Fundacja Nadzieja Dzieci zakupiła jakiś czas temu do swojego Zakładu Aktywności Zawodowej w Zabrzu automatyczną bigówkę Multigraf C-375 Plus z oferty Duplo. Urządzenie zwiększyło wydajność zakładu i wpłynęło na możliwość lepszego planowania w nim procesów produkcyjnych. Dostawcą urządzenia była firma Tadan.

Fundacja Nadzieja Dzieci została założona w 1999 r. i od początku swojej działalności wspiera dzieci, młodzież i dorosłych pokrzywdzonych przez los. Jednym z elementów jej szerokiej działalności jest także pomoc osobom niepełnosprawnym. M.in. w tym celu w 2003 r. uruchomiła dla swoich podopiecznych Zakład Aktywności Zawodowej, który zatrudnia obecnie ponad 120 osób o dużym stopniu niepełnosprawności. „Jesteśmy jednym z największych tego typu ośrodków w Polsce – mówi Joanna Okońska-Szyszko, dyrektor zakładu. – Prowadzimy nie tylko działalność gospodarczą, ale również rehabilitujemy pracowników, ucząc ich zawodu poligrafa, introligatora oraz krawca, oraz przygotowujemy do funkcjonowania na wolnym rynku pracy. Dlatego inwestujemy w sprzęt i maszyny, które nie odbiegają od dostępnych w innych zakładach poligraficznych, introligatorskich czy pracowniach krawieckich, by jak najlepiej przygotować naszych podopiecznych do pracy”.

Jeśli chodzi o działalność poligraficzną, Zakład Aktywności Zawodowej Fundacji Nadzieja Dzieci świadczy szereg usług dla zaprzyjaźnionych drukarń ze Śląska i innych regionów. Są wśród nich prace introligatorskie, zajmuje się on także produkcją opakowań tekturowych, oprawą broszurową i twardą. „W naszym zakładzie staramy się gromadzić sprzęt najlepszej jakości, gwarantujący wysoką jakość i wydajność. Jedną z naszych ostatnich inwestycji jest automatyczna bigówka szwajcarskiej firmy Multigraf z oferty Duplo. Wcześniej korzystaliśmy przez wiele lat z modelu tego samego producenta i byliśmy z niego bardzo zadowoleni. Podczas targów RemaDays przyglądaliśmy się wielu urządzeniom, jednak kolejny raz za najlepszą dla nas uznaliśmy ofertę Duplo i jej lokalnego przedstawiciela – firmy Tadan. Głównie za sprawą naszych dobrych doświadczeń z poprzednią bigówką, ale również poprzez fakt, że oferowane nam urządzenie Multigraf jest proste i intuicyjne w obsłudze, co w przypadku obsługujących je na co dzień osób niepełnosprawnych ma bardzo duże znaczenie” – mówi Joanna Okońska-Szyszko.

C-375 Plus – model, na który zdecydowała się fundacja – to system bigujący, pozwalający na produkcję prac o gramaturze w zakresie od 100 do 400 g/m2 i perforujący w zakresie gramatur od 80 do 300 g/m2. Pracuje z prędkością 6 tys. arkuszy A5 bądź 5 tys. arkuszy A4 na godzinę. Maszyna jest wyposażona w pojemny podajnik stosu arkuszy z podciśnieniowym podawaniem oraz systemem nadmuchu powietrza dla sprawnej separacji arkuszy, a także w ultradźwiękowy detektor podwójnego podawania arkuszy. Programowanie prac odbywa się poprzez dotykowy panel sterujący. Joanna Okońska-Szyszko, wymieniając korzyści, jakie przyniosło to urządzenie w codziennej produkcji realizowanej przez Zakład Aktywności Zawodowej, mówi: „Przede wszystkim zapewnia ono łatwy i automatyczny proces bigowania, a także możliwość szybkiego i prostego programowania maszyny, co przyspiesza proces realizacji zleceń i pozwala nam wykonać ich więcej w tym samym czasie. Urządzenie umożliwia także perforację fragmentaryczną wzdłużną i poprzeczną. Z kolei podciśnieniowe pobieranie arkuszy i dokładna separacja zapewnia prawidłowe wykończenie prac, bez zarysowań. Natomiast detekcja podwójnych pobrań gwarantuje zachowanie ciągłości produkcji i eliminację tych błędnie pobranych. Do 20 bigów na arkuszu zapewnia także możliwość wykonywania prac o większym stopniu zróżnicowania”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.