Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / 7 innowacji w maszynach serii Roland 700 HiPrint

7 innowacji w maszynach serii Roland 700 HiPrint

Dzięki prowadzeniu ciągłych prac badawczo-rozwojowych firma manroland sheetfed wprowadza siedem innowacji w maszynach serii Roland 700 HiPrint. Na razie są dostępne w maszynach serii Roland 706 LV HiPrint, lecz wkrótce będą oferowane we wszystkich urządzeniach tej serii.

Ważna nowość to technologia symultanicznego zakładania płyt (SPL). Za naciśnięciem jednego przycisku drukarze będą teraz mogli jednocześnie zakładać płyty i myć obciągi gumowe, oszczędzając nawet 7,5 minuty na zlecenie, co po uwzględnieniu wszystkich zmian roboczych umożliwia zwiększenie rocznej produkcji maszyny drukującej nawet o 2 700 000 arkuszy. W efekcie uzyskuje się znaczne obniżenie kosztów pracy, zwiększenie zysku i wzrost konkurencyjności.
Nowa jest także technologia prowadzenia arkuszy z użyciem taśm ssących zastępujących stosowanie tradycyjnych wałków ssących. Możliwość hamowania papieru na większej powierzchni zwiększa precyzję kontroli wykładania arkuszy nawet przy większych prędkościach.
Trzecią kluczową korzyścią jest znaczne zwiększenie maksymalnej prędkości drukowania z 16 000 do 17 200 arkuszy na godzinę, co umożliwi wzrost wydajności i znaczną poprawę efektywności kosztowej.
Wydajność można zwiększyć także dzięki zastosowaniu sprawdzonej technologii suszenia i utrwalania ultrafioletowego LEC (Low Energy Curing). Konwencjonalne utrwalanie ultrafioletowe może wiązać się z wyższymi kosztami, natomiast LEC pozwala na obniżenie kosztów dzięki redukcji zużycia energii i mniejszym gabarytom urządzenia. W technologii LEC, opracowanej w Japonii, gdzie trzęsienia ziemi wymusiły obniżenie zużycia energii, a następnie udoskonalonej w Europie, wykorzystywane są farby o poprawionych parametrach, lepiej reagujące na niższe poziomy promieniowania ultrafioletowego. Ten proces charakteryzuje się niższym zużyciem energii, dzięki czemu obniżają się koszty produkcji.
Z kolei system kontroli jakości druku InlineInspector cechuje bardzo wysoki poziom detekcji błędów dzięki 100-procentowemu monitoringowi każdego arkusza, umożliwiającemu dokładną obserwację i utrzymanie jakości produkcji nawet przy największych prędkościach. Efektem jest ograniczenie ilości błędów i odpadów.
Nowe inkjetowe urządzenie numerujące arkusze zapewnia dużą dokładność identyfikacji błędów, a każdy drukowany arkusz jest opatrzony własnym, przyporządkowanym numerem. Zmniejsza to ilość makulatury i skraca czas przezbrojenia urządzenia, dzięki czemu rośnie zysk.
Ponadto technologia InlineFoiling oferuje również funkcję taktowania, umożliwiając drukarniom obniżenie ilości odpadów materiałowych o 19–62% na serię produkcji.
Rafael Penuela, prezes spółki manroland sheetfed GmbH, powiedział: „W szybko zmieniającej i dynamicznie rozwijającej się branży drukarskiej zagadnienia czasu realizacji zamówień, jakości druku i całkowitych kosztów produkcji stanowią ciągłe wyzwanie dla drukarń, niezależnie od ich wielkości. Innowacje w maszynach serii Roland 700 HiPrint w dużej mierze stanowią odpowiedź na te wyzwania, a nasz zespół ds. badawczo-rozwojowych jest bardzo dumny z tych rozwiązań. Oczekujemy, że skrócenie czasu przygotowania produkcji, obniżenie ilości odpadów materiałowych, zwiększenie wydajności i poprawa jakości druku to korzyści, dzięki którym nasi klienci zauważą znaczną poprawę efektywności kosztowej i obniżenie całkowitych kosztów produkcji”.
Firma zachęca klientów i wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z opisanymi i innymi innowacjami bezpośrednio w Print Technology Center w Offenbach, które od ponad 25 lat jest miejscem spotkań specjalistów branży poligraficznej z całego świata.

  • Obecnie 2 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 2/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.