Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Avargraf ma nowe urządzenie do cyfrowego finishingu

W ostatnim czasie w ofercie firmy Avargraf pojawiła się nowa linia do obróbki po druku cyfrowym, C.P. Bourg Near-Line, składająca się z podajnika arkuszy zadrukowanych cyfrowo – BSF, modułu BCM-e i finiszera BM-e.

Ikonos wprowadza platformę B2B

Opolski dystrybutor i producent materiałów do druku wielkoformatowego wprowadził platformę B2B (business-to-business). Jest to kolejny krok firmy mający zagwarantować odbiorcom wyższy poziom obsługi oraz szereg korzyści.

Adobe udostępnia przedpremierową wersję nowego narzędzia HTML5 do projektowania interakcji i ruchu na stronach internetowych

Firma Adobe poinformowała o pierwszej, dostępnej publicznie wersji przedpremierowej produktu Adobe Edge, nowego narzędzia HTML5 do projektowania ruchu i interakcji, które umożliwia wprowadzanie na stronach internetowych animacji podobnych do elementów tworzonych w programie Flash Professional z wykorzystaniem standardów HTML, JavaScript i CSS. Z uwagi na szybkie zmiany wokół HTML5 firma Adobe przyjęła w przypadku Adobe Edge otwarte podejście do projektowania i udostępnia to oprogramowanie w serwisie Adobe Labs znacznie wcześniej niż zwykle – jeszcze przed powstaniem wersji beta – aby umożliwić użytkownikom wyrażanie opinii i wpływ na kształt produktu finalnego.

Uszlachetnianie po holendersku

W marcu 2012 Vinfoil przy współpracy z KBA wprowadzi nowe rozwiązanie do oszczędzania folii aż do 80% – pod nazwą MFU (Multiple Foil Use). Obecnie Vinfoil ma w swoim portfolio model Infigo 110, który może nawet sześciokrotnie zmniejszyć zużycie folii.

Nowe drukarki do etykiet firmy Brother

Firma Brother wprowadziła na rynek dwie nowe drukarki etykiet: PT-2030VP i PT-2730VP. Urządzenia te zostały przygotowane z myślą o ich wszechstronnym wykorzystaniu w biurach, sklepach, placówkach ochrony zdrowia, magazynach, hotelach, restauracjach czy domach. Za ich pomocą oznakowanie kopert, nośników CD/DVD, identyfikatorów, materiałów biurowych czy środków trwałych staje się proste, szybkie, wygodne i wyjątkowo trwałe.

Kodak ScanMate i920

Skanowanie dwustronne i w kolorze, automatyczny podajnik, najlepsza wydajność w tej klasie rozwiązań oraz kompaktowe rozmiary – to cechy nowego skanera Kodak ScanMate i920.

Złamywarki GUK w firmie Druk-Pak

Złamywarki: GUK FA 43/12-6-1P, GUK FA 43/8 FL2-43 Variable, a także zakupiona w ostatnim czasie FA 35/8 FL2-43 Variable z czujnikiem zadruku arkusza zostały zainstalowane w ciągu ostatnich kilku lat w Kujawskich Zakładach Poligraficznych Druk-Pak SA z Aleksandrowa Kujawskiego. Dostawcą urządzeń była firma Avargraf.

W „chmurach” z Windowsem

W trakcie konferencji Worldwide Partner Conference 2011 w Los Angeles Microsoft podał pierwsze informacje o kolejnych wersjach produktów przeznaczonych do administrowania i zarządzania danymi „w chmurze”. Firma wyjaśniła również, jak partnerzy mogą skorzystać na chmurowym przetwarzaniu danych, pomagając klientom ograniczyć koszty, działać elastyczniej i skupić się na celach biznesowych.

Eizo Foris FS2332

Firma Eizo zaprezentowała kolejny model z serii Foris. FS2332 to 23-calowy monitor o pełnej rozdzielczości HD. Kierowany jest na rynek domowy, zastosowano w nim szereg funkcji, które mają wpływ na komfort grania, oglądania filmów, czytania e-booków oraz zwiększających precyzję kolorystyczną, cenną niezwykle w edycji foto.

Materiały do druku solwentowego Dickson

Producentom reklam firma alma trend proponuje materiały do druku solwentowego Dickson. Jet 550 to baner frontlit wylewany, o gramaturze 575 g, wykonany w systemie Lowick, który całkowicie integruje włókna z materiałem powlekającym, zabezpieczając go przed nasiąkaniem wodą. Dzięki stabilności wymiarowej (nie zawija się po bokach) można go stosować również w systemach roll-up.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.