Home / Archiwum / Rok 2023 / 11/2023

11/2023

Drodzy Czytelnicy,

w listopadowym wydaniu wiele miejsca poświęcamy zarządzaniu barwą, standaryzacji i optymalizacji druku, zwłaszcza we fleksografii. Technika ta jest szeroko wykorzystywana do produkcji etykiet i opakowań giętkich. Współczesna przygotowalnia fleksograficzna jest w pełni zautomatyzowanym, zaawansowanym technologicznie działem drukarni lub samodzielną firmą usługową. Świadczą o tym inwestycje w najnowsze wyposażenie, także w polskich firmach (jeden z przykładów prezentujemy w tym wydaniu). Widać to było też podczas tegorocznych targów Labelexpo. Swoimi refleksjami na ten temat dzieli się w tym wydaniu Łukasz Szymański, zamieszczamy także krótki przegląd prezentowanych w Brukseli rozwiązań. Piotr Sznajderuk zastanawia się nad możliwościmi wykorzystania sztucznej inteligencji w automatyzacji procesów poligraficznych, a Fred Corbo, zapraszając przy okazji na drupę 2024, przybliża zagadnienie technologii Web-to-Pack. Tematyka opakowaniowa dominuje w tym numerze. Piszemy m.in. o zaletach cyfrowego zadruku opakowań, relacjonujemy 12. Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie” oraz inne wydarzenia związane z opakowaniami. Poświęcamy też nieco miejsca faktoringowi i podpowiadamy, gdzie młodzi szukają informacji o promocjach. A na zakończenie kolejny odcinek thrillera poligraficznego, którego bohaterką jest farba, dużo farby…

Inspirującej lektury!

18,00 zł

9,00 zł
9,00 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.