Home / Archiwum / Rok 2012 / 04/2012

04/2012

Tegoroczne dwujęzyczne (polsko-angielskie) wydanie „Świata DRUKU” przygotowaliśmy na targi drupa (Düsseldorf, 3–16 maja), na których będzie dystrybuowane na stoisku prasy branżowej (International Trade Press stand). Dla branży poligraficznej rok 2012 jest bez wątpienia rokiem drupy – już od minionej jesieni w prasie międzynarodowej niemal każdego dnia mogliśmy na bieżąco śledzić płynące zewsząd doniesienia dotyczące m.in. organizatora targów, sektorów specjalnych, imprez towarzyszących, ale przede wszystkim wystawców i ich pomysłów na skuteczne uporanie się z konsekwencjami spowolnienia gospodarczego, które wywarło negatywny wpływ na cały przemysł poligraficzny.
Chcąc przybliżyć naszym czytelnikom różne aspekty targów drupa, na łamach „Świata DRUKU” już od kilku miesięcy publikujemy cykl artykułów specjalistów zapoznających z trendami rynkowymi i technologicznymi w branży w kontekście tej imprezy. Przedstawiciele naszego wydawnictwa wzięli udział w „przeddrupowych” konferencjach prasowych, zorganizowanych w Schloss Hohenkammer pod Monachium, w Düsseldorfie, Lizbonie i Izraelu (relacje z tych wydarzeń zamieściliśmy w tym i poprzednim wydaniu ŚD; wspominamy także o innych przeddrupowych spotkaniach – w Radebeul i Szanghaju). W działach News i drupa News (nr 3 i 4/2012) oprócz ogólnych informacji dotyczących samej imprezy, sektorów specjalnych i wydarzeń towarzyszących, przedstawiamy zapowiedzi ekspozycji targowych wielu ważnych wystawców. Numer składa się z dwóch części, czytanych „z dwóch końców”, wyjątkowo zatem wystąpią w naszym piśmie dwa „początki”…
Części nie są symetryczne, ich zawartość zróżnicowaliśmy. Nie chcieliśmy, aby tematyka przewodnia ograniczała rozmach tego wydania. Zatem w polskiej części przedstawiamy pełen wachlarz rozwiązań: technologie, maszyny, urządzenia i materiały poligraficzne; są tam także interesujące wywiady, relacje, artykuły techniczne. Jak zawsze przy okazji tych największych targów, pokazujemy gościom drupy, czyli rzec można, całemu światu, potencjał polskiej poligrafii.
W sekwencji anglojęzycznej (którą należy zacząć czytać odwracając pismo) znalazły się wypowiedzi menedżerów-cudzoziemców o naszym kraju i wywiad z osobami zarządzającymi firmami w regionie łódzkim. Nasi anglojęzyczni czytelnicy będą mogli równie zasięgnąć informacji na temat organizowanych w Polsce najważniejszych imprez targowych, konferencji, instalacji i innych wydarzeń w branży, przeczytać o wystawie w Muzeum Papiernictwa, zapoznać się z podsumowaniem raportu „Rynek poligraficzny w Polsce”, przygotowanego w ubiegłym roku przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga i firmę KPMG i prezentacjami wybranych polskich dystrybutorów kompleksowych rozwiązań dla poligrafii. Mamy nadzieję, że informacje te, jak i cały polski rynek poligraficzny, zainteresują i zachęcą tych naszych zagranicznych czytelników, którzy jeszcze nie nawiązali kontaktów z Polską.
Zapraszamy do lektury i do zobaczenia na drupie!
Redakcja

8,61 zł

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.