Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Polska Izba Książki z nowym dyrektorem generalnym

Polska Izba Książki z nowym dyrektorem generalnym

Ewelina Szyszkowska

Z początkiem roku 2024 nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora generalnego Polskiej Izby Książki. Pełniącą tę funkcję od listopada 2011 r. Grażynę Szarszewską-Kühl zastąpiła Ewelina Szyszkowska.

Ewelina Szyszkowska jest związana z branżą od 1997 r. Jest absolwentką dwóch kierunków na Uniwersytecie Warszawskim – polonistyki oraz stosowanych nauk społecznych ze specjalizacją ekspertyza społeczna; była też słuchaczką pierwszej edycji Szkoły Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu. Pracowała w Instytucie Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej, a następnie była wydawcą, szefową redakcji oraz dyrektorem wydawniczym w wydawnictwach grupy PWN. Prowadziła wykłady dotyczące rynku wydawniczego w Centrum Edukacji Bibliotekarskiej oraz w Studium Kreatywnego Pisania Collegium Civitas. Publikowała artykuły dotyczące rynku książki m.in. w „Notesie Wydawniczym”, „Bibliotece Analiz” i „Krytyce Politycznej”. Z Polską Izbą Książki współpracowała w ramach Sekcji Wydawców Akademickich i Naukowych, a obecnie tworząc koncepcję i wdrażając cykl warsztatów i konferencji „Vivat Książka!” (wspólnie z dr Sylwią Stano).
„Zależy mi na tym, żeby Polska Izba Książki była miejscem, w którym spotykają się wszyscy uczestnicy rynku książki, wymieniają się doświadczeniami i dobrymi praktykami, miejscem, z którego realnie wpływają na sytuację rynku książki i wspólnie działają na rzecz czytelnictwa. Zależy mi również, żeby Polska Izba Książki wspierała rozwój młodych profesjonalistów związanych z naszą branżą oraz edukację zawodową” – podkreśla Ewelina Szyszkowska.
Ustępująca po wielu latach pracy na rzecz PIK Grażyna Szarszewska-Kühl mówi: „Choć wiele celów postawionych przed Izbą w czasie mojego zarządzania udało się w dużej mierze osiągnąć, jednak nie było łatwo i nie będzie lekko, bo branża stoi przed ogromnymi wyzwaniami współczesnego świata, co wymaga konsolidacji i społecznego zaangażowania wszystkich ludzi książki i podmiotów działających na rynku”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.