Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Rozstrzygnięcie konkursu FINAT Sustainability Awards 2022

Rozstrzygnięcie konkursu FINAT Sustainability Awards 2022

Od lewej: Pablo Englebienne (FINAT), Chen Yan (All4Labels), Vanessa Mitterer & Gregor Kitzberger (Securikett)

Podczas Seminarium Technicznego FINAT 2022, które odbyło się 23 listopada br. w Barcelonie, międzynarodowe stowarzyszenie producentów etykiet FINAT ogłosiło wyniki konkursu, którego celem jest promowanie założeń zrównoważonego rozwoju w branży etykiet oraz docenienie jej działań na rzecz redukcji, ponownego wykorzystania i recyklingu materiałów etykietowych. Do tegorocznej rywalizacji zgłoszono inicjatywy obejmujące innowacyjne etykiety na bazie papieru, wytwarzanie energii odnawialnej, uszlachetnienia zoptymalizowane pod kątem wpływu na środowisko oraz kompostowalne opakowania giętkie.

Jury, w którego skład weszli Jacques van Leeuwen (przewodniczący) oraz Rosalyn Bandy (TLMI), oceniło nadesłane prace pod kątem ich korzystnego wpływu na środowisko i społeczeństwo, osiągnięć, znaczenia, współpracy w ramach łańcucha wartości oraz ogólnej wyjątkowości. Spośród zgłoszonych rozwiązań wybrano dwie inicjatywy, które otrzymały nagrody w kategoriach Mały i Średni Przetwórca oraz Duży Przetwórca. W pierwszej z nich wygrała seria IT'S PAPER (zawierająca etykiety i taśmy o własnościach zabezpieczających produkty przed nieuprawnionym otwarciem), z portfolio firmy Securikett Ulrich & Horn. Jury doceniło ją za wykorzystanie materiałów wielokrotnego użytku, co przyczynia się do recyklowalności opakowań ochronnych, oraz za unikalne rozwiązanie – zastąpienie folii materiałami papierowymi. W drugiej kategorii (Duży Przetwórca) zwycięstwo przypadło rozwiązaniu nadesłanemu przez All4Labels Group – Starshine, czyli metalicznym uszlachetnieniom. Jury było pod wrażeniem tego, w jak niewielkim stopniu produkt wpływa na środowisko naturalne (m.in. dzięki ograniczeniu wykorzystania materiałów niebezpiecznych, zmniejszeniu zużycia energii i eliminacji folii z procesu produkcyjnego).

„Bardzo nas cieszy, że otrzymaliśmy zróżnicowane inicjatywy od dostawców i przetwórców reprezentujących małe i duże firmy, dowodzące, że wszystkie dbają o zrównoważony rozwój. W czasie, gdy przedsiębiorstwa zmagają się z tak wieloma trudnościami, ogromną wartością jest fakt, że zrównoważony rozwój mimo wszystko nadal odgrywa ważną rolę w rozwoju produktów i usług w łańcuchu wartości etykiet samoprzylepnych” – podsumował Pablo Englebienne, dyrektor FINAT ds. zrównoważonego rozwoju.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.