Olimpiada Papiernicza P2R

W dn. 7 października 2022 r. w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbyła się pierwsza edycja Olimpiady Papierniczej organizowanej przez Centrum Papiernictwa i Poligrafii PŁ pod hasłem P2R (Papier – Pomysł – Rozwiązanie). Do rywalizacji zgłosiło się 18 drużyn z 13 szkół. W wyniku wstępnych eliminacji wyłoniono 12 zespołów, z których na samą Olimpiadę dotarło 11.
Z jakimi zadaniami musieli się zmierzyć uczestnicy i która drużyna zwyciężyła?

Zespoły miały za zadanie:
1. wykonać z papieru opakowanie na metalowe kulki, przy czym nie można było użyć do łączenia poszczególnych elementów żadnego innego poza papierem materiału;
2. zbudować „ekowieżę” zdolną wytrzymać nacisk półtoralitrowej butelki wody mineralnej;
3. skonstruować obiekt latający z więcej niż jednego kawałka papieru – tutaj kryterium decydującym o wyniku był jak najdłuższy lot.

Wszystkie konstrukcje zostały dokładnie sprawdzone przez jury w zakresie spełniania określonych w regulaminie kryteriów – były ważone, mierzone, oceniane pod katem użycia przepisowych materiałów.

Szczegółową relację oraz wyniki tej kilkugodzinnej rywalizacji znajdą Państwo TUTAJ oraz w listopadowym numerze "Świata DRUKU" w Biuletynie Koła Naukowego Papierników i Poligrafów "Między ryzami", tworzonym przez Studenckie Koło Naukowe Papierników i Poligrafów "Ryza", działające w CPiP PŁ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.