Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Nagrody Stowarzyszenia Papierników Polskich

Nagrody Stowarzyszenia Papierników Polskich

W dn. 23 września 2021 r. na posiedzeniu jury konkursów o nagrody prof. Edwarda Szwarcsztajna (za osiągnięcia naukowo-techniczne w dziedzinie papiernictwa) oraz im. prof. Józefa Łapińskiego (za najlepsze prace dyplomowe z zakresu papiernictwa) wyłoniono laureatów obydwu konkursów.

Nagrody im. prof. Edwarda Szwarcsztajna za osiągnięcia naukowo-techniczne w dziedzinie papiernictwa w latach 2016–2019 otrzymali:

- Janusz Gradecki za publikację książkową „100 lat wojowania o papier 1914–2014” (nagroda I stopnia). W tej 804-stronicowej monografii, wydanej nakładem autora, dostrzeżono niezwykły i unikatowy materiał faktograficzny, potwierdzony licznymi źródłami informacji, a przede wszystkim oparty na konsultacjach z ponad setką osób związanych z przemysłem papierniczym;

- Stefan Jakucewicz i Svitlana Khadzhynowa za publikację książkową „Sposoby drukowania cyfrowego” (nagroda II stopnia). Jest to typowo techniczna, przeznaczona dla poligrafów, zwięźle napisana pozycja, wydana w serii „Monografie Politechniki Łódzkiej”. Liczy 240 stron i 160 fotografii;

- Marek Motylewski za publikację książkową „Od włókna do tektury – papier i tektura falista – korelacje” (nagroda II stopnia). Cenna pozycja nie tylko dla pracowników zakładów papierniczych i tekturniczych, zredagowana przez praktyka. Dwujęzyczna (polsko-angielska), wzbogacona wysokiej jakości zdjęciami, wykresami, rysunkami i tabelami. Atrakcyjnie wydana przez Mondi Group, liczy 383 strony;

- Maciej Szymczyk, Rainer Sachs, Rafał Eysymontt, Jan Bałchan za „Monografię młyna papierniczego w Dusznikach-Zdroju” (wyróżnienie). To solidna, licząca 409 stron, bogato udokumentowana źródłowo publikacja przedstawia Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju nie tylko z historycznego i papierniczego punktu widzenia.

Nagrody im. prof. Józefa Łapińskiego za najlepsze prace dyplomowe z zakresu papiernictwa w latach 2018–2019 otrzymali:

- Karolina Szmidt za pracę dyplomową magisterską pt. „Badanie relaksacji i pełzania wybranych papierów pakowych”, wykonaną w Centrum Papiernictwa i Poligrafii PŁ pod kierunkiem dr inż. Anny Stanisławskiej (nagroda I stopnia);

- Anna Dryja za pracę dyplomową inżynierską pt. „Wpływ obciążenia kierunkowego na pochłanianie energii przepuklenia wybranych papierów”, wykonaną w Centrum Papiernictwa i Poligrafii PŁ pod kierunkiem dr inż. Anny Stanisławskiej (nagroda II stopnia);

- Magdalena Kozal za pracę dyplomową inżynierską pt. „Ocena jakości nadruku na tekturze falistej wykonanego metodą drukowania natryskowego (ink-jet)”, wykonaną w Centrum Papiernictwa i Poligrafii PŁ pod kierunkiem dr inż. Svitlany Khadzhynovej (nagroda II stopnia);

- Kamil Filipczak za pracę dyplomową inżynierską pt. „Określenie wpływu rodzaju masy włóknistej, stopnia jej zmielenia na przepuszczalność powietrza oraz wypróbowanie wybranych niekonwencjonalnych metod poprawy przepuszczalności powietrza z uwzględnieniem właściwości wytrzymałościowych”, wykonaną w Centrum Papiernictwa i Poligrafii PŁ pod kierunkiem dr hab. inż. Konrada Olejnika (wyróżnienie).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.