Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Młodzi innowatorzy w dziedzinie opakowań poszukiwani

Młodzi innowatorzy w dziedzinie opakowań poszukiwani

Pro Carton – Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych – ogłosił start kolejnej edycji konkursu dla młodych projektantów opakowań – Young Designers Award 2023. Czas na zgłoszenia minie 19 maja br.

Celem rywalizacji, której początki sięgają 2004 r., jest wyróżnienie i nagrodzenie kreatywnych i innowacyjnych projektów zastosowania kartonu, promujących założenia zrównoważonego rozwoju w przemyśle opakowaniowym, a także uhonorowanie samych młodych projektantów, którzy mają szansę, by mieć decydujący wpływ na kształt przyszłości sektora opakowań.

Pro Carton Young Designers Award to konkurs przeznaczony dla uczniów z europejskich szkół, uczelni i uniwersytetów. W tej edycji projekty można zgłaszać w trzech kategoriach: opakowanie dla przemysłu spożywczego na jedzenie i picie, opakowanie dla branży niespożywczej oraz opakowanie kartonowe pomagające chronić środowisko. Przewidziano także laur publiczności (zwycięzca otrzyma iPada Apple). Główna nagroda to możliwość zwiedzenia zakładu produkującego tekturę oraz udział w praktycznym szkoleniu zorganizowanym u producenta pudełek składanych. Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi podczas gali, która odbędzie się we wrześniu 2023 r. w hiszpańskiej Sewilli.

Jak podkreśla organizator, najważniejsze zadania uczestników konkursu to zastanowienie się nad zrównoważonym projektowaniem oraz nad tym, w jaki sposób marki mogą wykorzystać wszechstronność i funkcjonalność tektury, by przekształcać swoje opakowania przy użyciu materiałów odnawialnych, a jednocześnie zachować ich atrakcyjność. Organizator zachęca także nauczycieli, by uwzględnili ideę tej rywalizacji w prowadzonych kursach. Aby wesprzeć zainteresowanych, partnerzy wspierający Pro Carton zapewniają arkusze tektury do wykorzystania przez uczniów.

Zainteresowanie konkursem Pro Carton Young Designers Award nieustająco rośnie, zarówno ze strony młodych ludzi, jak i instytucji edukacyjnych, które dostrzegły cenne możliwości, jakie ta nagroda niesie dla początkujących projektantów. W 2022 r. do rywalizacji zgłoszono rekordową liczbę zgłoszeń – ponad 800 – z ponad 100 placówek edukacyjnych.

Więcej informacji na stronie www.procarton.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.