Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Finał konkursu Pro Carton Young Designers Award

Finał konkursu Pro Carton Young Designers Award

Pro Carton, Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych – podczas uroczystej ceremonii w Sewilli 21 września ogłosił zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla młodych projektantów opakowań – Young Designers Award 2023. Z ponad 750 zgłoszeń przesłanych przez ponad 140 instytucji z całej Europy profesjonalne jury wybrało najlepsze projekty w trzech kategoriach: Kreatywne opakowania kartonowe na żywność i napoje; Kreatywne opakowania kartonowe na produkty niespożywcze; Zrównoważony rozwój – opakowanie kartonowe pomagające chronić środowisko. Wręczono także Nagrodę publiczności.

Pierwsze miejsce w kategorii Kreatywne opakowania kartonowe na żywność i napoje zdobyła brytyjska studentka Nang Htwe Htwe Lwin, studiująca na Uniwersytecie Ravensbourne, projektantka związana z UrbanBITE. Opracowała ona opakowanie na cukierki, które można wykonać z jednego arkusza kartonu A4. Jak podkreśliło jury, projekt ten stanowi zrównoważoną alternatywę dla plastikowych pojemników, ponadto jest łatwy w użyciu i wszechstronny, ponieważ jego wymiary można łatwo dostosować do konkretnych produktów.

Miano najlepszego Kreatywnego opakowania kartonowego na produkty niespożywcze otrzymał projekt o nazwie SandKit. Autorki: Maria Paula Monroy Vargas, Sarah Drauschke i Margo Rindle z FH Münster – MSD Münster School of Design w Niemczech stworzyły kartonowe, wielofunkcyjne pudełko na klocki szlifierskie, które ułatwia wybór i użycie papieru ściernego o odpowiedniej ziarnistości.

W kategorii Zrównoważony Rozwój jury doceniło Tapout – kartonowy pojemnik na baterie autorstwa Johannesa Nyborga Heyninga z Arkitektur - og designhøgskolen w Oslo. Jury doceniło, że dzięki prostemu kartonowemu mechanizmowi przesuwania opakowanie jest zorientowane na konsumenta, ponieważ umożliwia przechowywanie zarówno zużytych, jak i nowych baterii w tym samym pudełku.

Nagroda publiczności trafiła do Emily Klein i Brandona Escalony z FJ Joanneum w Austrii za PopCap – ochronną pokrywkę na kubki z napojami, na której można łatwo umieścić logotyp lub komunikat promocyjny.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.