Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Finał European Carton Excellence Award 2022

Finał European Carton Excellence Award 2022

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

European Carton Excellence Award honoruje efektowne koncepcje opakowań, które już odniosły sukces na rynku i jest jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie projektowania opakowań w Europie. W przypadku tej nagrody nie chodzi tylko o estetykę – jury musi przekonać się również do funkcjonalności i zdolności do uczestnictwa w gospodarce cyrkularnej.

Tytułem najlepszego opakowania kartonowego roku 2022 (Carton of the Year) zostało uhonorowane opakowanie na pomidorki koktajlowe General/Snack Tomatoes, autorstwa Rutgers Printing & Packaging Solutions, wykonane w całości z bezpiecznej dla żywności tektury z odnawialnych włókien pierwotnych, produkowanej przez Stora Enso.

W kategorii Zrównoważony rozwój zwyciężyło elastyczne rozwiązanie Van Genechten Packaging dla pakietu szamponów i odżywek Herbal Essences, stworzone przy użyciu kartonu z Metsä Board.

W kategorii Innowacja wygrał projekt opakowania od firmy WestRock dla Sanpellegrino Aranciata Rossa firmy Nestlé.

Za najlepsze Opakowanie z włókien pierwotnych uznano nośnik PleioFlow RF Device wykonany z kartonu firmy Holmen Iggesund, zgłoszony do rywalizacji przez firma Faller Packaging.

Najlepszym Opakowaniem z włókien z recyklingu uznano monomateriałową, multigniazdkową listwę zasilającą Fanton Relife firmy Lucaprint.

W kategorii Opakowanie na żywność i napoje z włókien pierwotnych zwyciężył projekt opakowania e-commerce Autajon Durero Packaging dla butelek Match Tonic.

Opakowanie na ziemniaki firmy MM Packaging to zwycięzca w kategorii Opakowanie na żywność i napoje z włókien z recyklingu. Do jego wykonania użyto kartonu produkowanego przez MM Board & Paper.

Nagrodę publiczności zdobył kalendarz adwentowy firmy Ducaju, wyprodukowany z tektury BillerudKorsnäs, przywodzący na myśl dzieło sztuki.

„Jesteśmy naprawdę dumni z wysokiej jakości zgłoszeń do tegorocznej odsłony konkursu European Carton Excellence Awards. Projekty stają się coraz bardziej wyrafinowane i zróżnicowane, z większym naciskiem na obsługę konsumenta i wykorzystanie materiału. Z biegiem lat wartość środowiskowa kartonów i tektury stała się bardziej znacząca. Zgłoszenia z 2022 roku wyraźnie dokumentują przewagę, jaką karton i pudełka składane zajmują na drodze do cyrkularności. Prawdziwe symbole zmian. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili się do konkursu. Nie możemy się doczekać, aby usłyszeć jeszcze więcej o ich sukcesach w nadchodzącym roku i zapraszamy wszystkie firmy do ponownego zgłoszenia w przyszłym roku” – powiedział podczas gali Winfried Muehling, dyrektor generalny Pro Carton.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.