Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / drupa 2012: Heidelberg zauważa pozytywny impuls dla branży

drupa 2012: Heidelberg zauważa pozytywny impuls dla branży

Podczas tegorocznej edycji targów drupa firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) przedstawiła szeroką ofertę produktów i nowości w zakresie przygotowalni, maszyn drukujących i introligatorni, usług serwisowych i konsultingowych oraz materiałów eksploatacyjnych, prezentując kompleksowe rozwiązania dla różnych sektorów rynku poligraficznego.

Bardzo dużym zainteresowaniem gości licznie odwiedzających halę nr 1, w której zlokalizowana była ekspozycja Heidelberga, cieszyły się jak zwykle pokazy na żywo w obszarach związanych z produkcją opakowań, produkcją akcydensową, drukiem cyfrowym oraz systemem Prinect. Pokazano wiele nowości, które prezentowały się doskonale w nowocześnie zaaranżowanej scenografii stoiska.
Mimo różnych obaw, tegoroczne targi drupa odwiedziły jak zwykle tysiące gości. Przeprowadzono bardzo wiele konkretnych rozmów. Można mówić o dużym zainteresowaniu maszynami i nowymi rozwiązaniami, które mają szansę za chwilę przerodzić się w konkretne nowe inwestycje w drukarniach. Według opinii podzielanej przez szerokie grono osób, tegoroczna drupa dała podstawę do bardziej optymistycznego patrzenia na najbliższą przyszłość branży poligraficznej i stała się dla niej pozytywnym impulsem.
Firma Heidelberg cieszy się z sukcesu, jaki odniósł Dzień Polski na targach drupa, którego pomysł i realizacja jest zasługą Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga. Celem tego projektu była promocja polskiej branży poligraficznej i dotarcie z informacją o potencjale polskich drukarń do firm zagranicznych. Głównym wydarzeniem tego dnia była prezentacja przygotowanej przez KPMG Polska 2. edycji raportu „Rynek poligraficzny w Polsce”, który spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem. Heidelberg był głównym partnerem ze strony dostawców w tym projekcie.

Podczas drupy Heidelberg zaprezentował około 60 innowacji w zakresie maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rynku akcydensowego, jak również produkcji opakowań. Znalazły się wśród nich oczywiście nowe offsetowe maszyny arkuszowe. Nowością są maszyny Speedmaster XL 106, nowy „okręt flagowy” w portfolio firmy Heidelberg, które oferują o 20-30% większą wydajność w porównaniu z maszynami serii Speedmaster XL 105. Przeznaczone są one do przemysłowego drukowania akcydensów, etykiet oraz opakowań. Speedmaster XL 106 umożliwia drukowanie dwustronne z prędkością 18 tys. arkuszy na godzinę. Format arkusza wynosi 75×106 cm, a format zadruku 74×105 cm. Można drukować na podłożach o grubości do 1 mm w druku jednostronnym i do 0,8 mm podczas drukowania z odwracaniem. Nowy wymiar produktywności zapewniony jest dzięki m.in. funkcjonalności Preset, wstępnemu ustawianiu stref farbowych, systemowi symultanicznej wymiany form drukowych AutoPlate XL oraz systemowi kontroli zadrukowanego arkusza w maszynie Prinect Inpress Control, a także prostej obsłudze. Na targach zaprezentowano dwie maszyny z tej serii: Speedmaster XL 106-6-LYYL i Speedmaster XL 106-8-P. Pierwsza z nich wyposażona była w system Prinect Inpress Control, a także głowice inkjetowe, które umożliwiają oznaczenie kodem kreskowym błędnych użytków. Dzięki temu w dalszym procesie produkcji błędne użytki są eliminowane. Można również dzięki głowicom atramentowym wdrukowywać dodatkowe i indywidualne kody alfanumeryczne.
Światową premierę miała nowa platforma maszyn Speedmaster SX (SX 52, SX 74 oraz SX 102), w której połączono najnowocześniejszą technologię XL ze sprawdzoną platformą maszyn klasy Speedmaster SM. Maszyny z serii Speedmaster SX zoptymalizowane są dla drukarni akcydensowych, głównie z krajów rozwijających się, ale także dla klientów z krajów uprzemysłowionych, którzy się rozwijają i chcieliby zwiększyć produktywność swojego parku maszynowego. Maszyny te zapewniają doskonałą jakość druku, wysoką stabilność produkcji, ergonomiczną obsługę oraz automatyzację.
Kolejną nowością była maszyna Speedmaster XL 75 Anicolor, w której zastosowano technologię bezstefowego krótkiego zespołu farbowego. Dzięki tej technologii ilość makulatury można obniżyć o 90%, czas narządu skrócić o 50%, a produktywność zwiększyć o 50%. Speedmaster XL 75 Anicolor przeznaczony jest przede wszystkim dla klientów, którzy chcą ekonomicznie drukować w półformacie małe i bardzo małe nakłady akcydensów i opakowań, a także do zastosowań Web-to-Print, gdzie wymagana jest prosta standaryzacja i wysoka jakość. Maszyna może drukować z prędkością do 15 tys. arkuszy na godzinę. Speedmaster XL 75 Anicolor w połączeniu z systemami druku cyfrowego Heidelberg Linoprint oraz systemem Prinect Workflow pozwala optymalnie wykorzystać zalety zarówno drukowania offsetowego, jak i cyfrowego.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.