Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / drupa 2012: Heidelberg zauważa pozytywny impuls dla branży

drupa 2012: Heidelberg zauważa pozytywny impuls dla branży

Podczas tegorocznej edycji targów drupa firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) przedstawiła szeroką ofertę produktów i nowości w zakresie przygotowalni, maszyn drukujących i introligatorni, usług serwisowych i konsultingowych oraz materiałów eksploatacyjnych, prezentując kompleksowe rozwiązania dla różnych sektorów rynku poligraficznego.

Bardzo dużym zainteresowaniem gości licznie odwiedzających halę nr 1, w której zlokalizowana była ekspozycja Heidelberga, cieszyły się jak zwykle pokazy na żywo w obszarach związanych z produkcją opakowań, produkcją akcydensową, drukiem cyfrowym oraz systemem Prinect. Pokazano wiele nowości, które prezentowały się doskonale w nowocześnie zaaranżowanej scenografii stoiska.
Mimo różnych obaw, tegoroczne targi drupa odwiedziły jak zwykle tysiące gości. Przeprowadzono bardzo wiele konkretnych rozmów. Można mówić o dużym zainteresowaniu maszynami i nowymi rozwiązaniami, które mają szansę za chwilę przerodzić się w konkretne nowe inwestycje w drukarniach. Według opinii podzielanej przez szerokie grono osób, tegoroczna drupa dała podstawę do bardziej optymistycznego patrzenia na najbliższą przyszłość branży poligraficznej i stała się dla niej pozytywnym impulsem.
Firma Heidelberg cieszy się z sukcesu, jaki odniósł Dzień Polski na targach drupa, którego pomysł i realizacja jest zasługą Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga. Celem tego projektu była promocja polskiej branży poligraficznej i dotarcie z informacją o potencjale polskich drukarń do firm zagranicznych. Głównym wydarzeniem tego dnia była prezentacja przygotowanej przez KPMG Polska 2. edycji raportu „Rynek poligraficzny w Polsce”, który spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem. Heidelberg był głównym partnerem ze strony dostawców w tym projekcie.

Podczas drupy Heidelberg zaprezentował około 60 innowacji w zakresie maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rynku akcydensowego, jak również produkcji opakowań. Znalazły się wśród nich oczywiście nowe offsetowe maszyny arkuszowe. Nowością są maszyny Speedmaster XL 106, nowy „okręt flagowy” w portfolio firmy Heidelberg, które oferują o 20-30% większą wydajność w porównaniu z maszynami serii Speedmaster XL 105. Przeznaczone są one do przemysłowego drukowania akcydensów, etykiet oraz opakowań. Speedmaster XL 106 umożliwia drukowanie dwustronne z prędkością 18 tys. arkuszy na godzinę. Format arkusza wynosi 75×106 cm, a format zadruku 74×105 cm. Można drukować na podłożach o grubości do 1 mm w druku jednostronnym i do 0,8 mm podczas drukowania z odwracaniem. Nowy wymiar produktywności zapewniony jest dzięki m.in. funkcjonalności Preset, wstępnemu ustawianiu stref farbowych, systemowi symultanicznej wymiany form drukowych AutoPlate XL oraz systemowi kontroli zadrukowanego arkusza w maszynie Prinect Inpress Control, a także prostej obsłudze. Na targach zaprezentowano dwie maszyny z tej serii: Speedmaster XL 106-6-LYYL i Speedmaster XL 106-8-P. Pierwsza z nich wyposażona była w system Prinect Inpress Control, a także głowice inkjetowe, które umożliwiają oznaczenie kodem kreskowym błędnych użytków. Dzięki temu w dalszym procesie produkcji błędne użytki są eliminowane. Można również dzięki głowicom atramentowym wdrukowywać dodatkowe i indywidualne kody alfanumeryczne.
Światową premierę miała nowa platforma maszyn Speedmaster SX (SX 52, SX 74 oraz SX 102), w której połączono najnowocześniejszą technologię XL ze sprawdzoną platformą maszyn klasy Speedmaster SM. Maszyny z serii Speedmaster SX zoptymalizowane są dla drukarni akcydensowych, głównie z krajów rozwijających się, ale także dla klientów z krajów uprzemysłowionych, którzy się rozwijają i chcieliby zwiększyć produktywność swojego parku maszynowego. Maszyny te zapewniają doskonałą jakość druku, wysoką stabilność produkcji, ergonomiczną obsługę oraz automatyzację.
Kolejną nowością była maszyna Speedmaster XL 75 Anicolor, w której zastosowano technologię bezstefowego krótkiego zespołu farbowego. Dzięki tej technologii ilość makulatury można obniżyć o 90%, czas narządu skrócić o 50%, a produktywność zwiększyć o 50%. Speedmaster XL 75 Anicolor przeznaczony jest przede wszystkim dla klientów, którzy chcą ekonomicznie drukować w półformacie małe i bardzo małe nakłady akcydensów i opakowań, a także do zastosowań Web-to-Print, gdzie wymagana jest prosta standaryzacja i wysoka jakość. Maszyna może drukować z prędkością do 15 tys. arkuszy na godzinę. Speedmaster XL 75 Anicolor w połączeniu z systemami druku cyfrowego Heidelberg Linoprint oraz systemem Prinect Workflow pozwala optymalnie wykorzystać zalety zarówno drukowania offsetowego, jak i cyfrowego.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.